Mayıs 2023 sevk dönemine tabisiniz ne demek?

omershn4

Hectopat
Askere gitmek için yoklama başvurusu yaptım ocak ayında ve bu hafta bir mesaj geldi Savunma Bakanlığından mayıs 2023 sınıflandırma döneminde sevke tabisiniz diyor. Er sınıflandırma sonucum hala yok. Mayıs ayında ne zaman ve nereye gideceğim mi belli olacak yoksa mayıs ayında mı gideceğim? Hala 6 hafta olduğu için belki zaman yaklaşınca açıklarlar diye bekledim ama emin de değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4. Seçim ve sınıflandırma sonuçları 25 Nisan 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır.

Temmuza kadar sarkabilirsin 25 Nisan'ı
bana bugün mesaj geldi 01 aralık 31 aralık 2023 tarihleri arasında 2024 mayıs sınıflandırma döneminde sevke tabisiniz işlemleri yaptırdıysanız bu mesajı dikkate almayınız diye ben anlamadım mayıs ta beni alıp askere mi götürecekler?

bu mesaj
Celp dönemini e-devletten seçiyorsun seçmediysen otomatik seçiyor. Mayısta gideceksin diye bir şey yok ama en geç temmuzda gideceksin. Sınıflandırma sonuçları açıklanır 10-15 gün kala onları takip et.
bu mesaj bana geldiğine göre herhangi bir şey yapmama gerek yok dimi asker kaçağı felan sayılmıyorum

Geri
Yukarı