Maymun çiçeği virüsü sınırımızda

Mükemmel! Zaten 10. sınıfta evden çalıştım "sözde". Açığı zar zor kapatabiliyorum. Bir de bu çıkarsa başımıza tam kafayı yerim.

Dünya'yı yönetenler Korona'yı sanki farkında olmadan oluşan bir hastalık gibi gösterdi. O Plan tıkır tıkır işledi, dünyayı istedikleri gibi yönettiler kontrol ettiler etmeye de devam ediyorlar. Şimdi de sırada Maymun Çiçeği :D, oynatılıyoruz ey ahali(!)

Sağlık bakanı fahrettin koca; maymun çiçeği hastalığı ile ilgili endişelerin ve dedikoduların artması ile birlikte beklenen açıklamayı yaptı. Bakan koca, koronavirüs pandemisi gibi bir salgın ortamının oluşmasını beklemediklerini belirtti. Koca, "maymun çiçeği hastalığı konusunda kamuoyu müsterih olmalı: Hayvan kaynaklı olan, bazen insanlara da bulaşan bu hastalık bir pandemiye yol açmaz. Semptomların genellikle 2-3 hafta içinde kendiliğinden düzeldiği bilinmektedir. " ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Bunlara ek olarak daha önce çiçek aşısı olmuş kişiler bağışıklık sahibi oluyor. Çiçek aşısı 88 yıl bağışıklığı koruyor. 1980 öncesinde çiçek aşısı zorunlu aşıymış. Yani teknik olarak ülkemizin aşırı büyük bölümü bağışıklık sahibi gibi duruyor.

Bunlara ek olarak daha önce çiçek aşısı olmuş kişiler bağışıklık sahibi oluyor. Çiçek aşısı 88 yıl bağışıklığı koruyor. 1980 öncesinde çiçek aşısı zorunlu aşıymış. Yani teknik olarak ülkemizin aşırı büyük bölümü bağışıklık sahibi gibi duruyor.

Evet ve halen isteğe bağlı olarak çocuklara vuruluyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı