Mazeret sınavları daha mı zor olur?

RedBull Rb9

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben bir 11. sınıf Anadolu lisesi sayısal öğrencisiyim. Sınav haftasındayız malum yarın da kimya sınavım var. Fakat bugün okulda çok fazla hastalandığım ateşlendiğim için aile hekimine gitmek durumunda kaldım. Doktor 2 gün rapor yazdı e haliyle de yarınki kimya sınavımı ertelemek durumunda kalıyorum. Raporum bittikten sonra kimya sınavımı haftaya çarşamba veya hoca için de uygun olursa bu hafta içerisinde yapmak istiyorum. Diğer yandan da hocaya hasta olduğumu belirteceğim. Gerekirse raporumun resmini göndereceğim. İki sorum var.

Birincisi: Normalde hoca sadece gazlar konusundan sınav yapacaktı. Benim sınavıma özel başka konulardan da sorumlu tutmaya hakkı var mı?

İkincisi: Benim sınavım diğer öğrencilerin sınavına göre aşağı yukarı nasıl olur? (kolaylık zorluk açısından)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence diğerlerine ne sorulduysa sana da aynısı sorulur. Bizim okulda öyle yapıyorlar, lakin ekleyeceğim soruların konusu aynı olsa da. Diğerlerine sorulan sorulardan kopya almamak adına farklı olabilir. Ben de din sınavı olmuştum ortak sınavlardan sonra. Sınav sorularının cevaplarını(hepsini değil tabii ki de) almıştım ve gayet de doğruydu. Anadolu lisesine gitmen bu durumu değiştirirmi sen bileceksin.

Son düzenleme:
Konuları farklı soramaz, sınav soruları değişeceği için haliyle daha zor olma ihtimali var fakat kesin değil. Bizim okulda bazı hocalar farklı sınav yapacağını söyleyip aynı sınavı yapıyor. Buna benzer bir durum gerçekleşebilir birkaç soru aynı kalabilir vs.

Konuları farklı soramaz, sınav soruları değişeceği için haliyle daha zor olma ihtimali var fakat kesin değil. Bizim okulda bazı hocalar farklı sınav yapacağını söyleyip aynı sınavı yapıyor. Buna benzer bir durum gerçekleşebilir birkaç soru aynı kalabilir vs.

Haftaya çarşamba günü herhangi bir dersin sınavı yok bir gün boşluk var. Ayrıyeten o gün hocanın dersi de var. Aradaki süre farkı yüzünden aşırı derecede bir zorlama söz konusu olabilir mi sizin görüşünüzce?

Hocanızın keyfine bağlı. Bizim bazı hocalar aynısını bazısı da soruları kesin arkadaşından alırlar diye farklı sorardı ama zorlukları benzer olurdu.

Bence diğerlerine ne sorulduysa sana da aynısı sorulur. Bizim okulda öyle yapıyorlar, lakin ekleyeceğim soruların konusu aynı olsa da. Diğerlerine sorulan sorulardan kopya almamak adına farklı olabilir. Ben de din sınavı olmuştum ortak sınavlardan sonra. Sınav sorularının cevaplarını(hepsini değil tabii ki de) almıştım ve gayet de doğruydu. Anadolu lisesine gitmen bu durumu değiştirirmi sen bileceksin.

Off ilkinden çalışmama rağmen zayıf almıştım zaten ne yapacağım bilemiyorum.

Haftaya çarşamba günü herhangi bir dersin sınavı yok bir gün boşluk var. Ayrıyeten o gün hocanın dersi de var. Aradaki süre farkı yüzünden aşırı derecede bir zorlama söz konusu olabilir mi sizin görüşünüzce?

Hocam verimli çalışan adama hiçbir şey zor değildir, alnınızın hakkıyla çalışarak gidin ve yapın gelin, size uzay istasyonunun çapıyla alakalı, ya da NASA roket bilim soruları sorulmayacak. Aşırı telaşlanmaya kesinlikle gerek yok en fazla ama taş çatlasın en fazla ne kadar zor olabilir. Ama harbiden taş çatlatacak kadar zor olduğunu düşünüyorsanız keyfinize kalmış.

Geri
Yukarı