MB 511 ARGB kasa fanları nasıl kontrol edilir?

Sqysm0k3

Centipat
Bu soruyla açılmış birçok konu var ama anlayamadığım birkaç şey olduğundan bir de ben açmak istedim. Anakartım ASUS Prime B450MK, kasa Cooler Master MB 511. Sanırım MSI'in Mythic Light uygulamasıyla fanlar kontrol ediliyormuş ama anakartım MSI değil. Kasada bir kablo var, onu anakarta bağla diyenler olmuş. İncehesap bağlı getirdi diye biliyorum. Çünkü 1 kez garantiye gitti ve geldiğinde RGB desenleri farklıydı. Bağlı değilse nasıl bir kablo ve tam olarak nereye takacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruyla açılmış birçok konu var ama anlayamadığım birkaç şey olduğundan bir de ben açmak istedim. Anakartım ASUS Prime B450MK, kasa Cooler Master MB 511. Sanırım MSI'in Mythic Light uygulamasıyla fanlar kontrol ediliyormuş ama anakartım MSI değil. Kasada bir kablo var, onu anakarta bağla diyenler olmuş. İncehesap bağlı getirdi diye biliyorum. Çünkü 1 kez garantiye gitti ve geldiğinde RGB desenleri farklıydı. Bağlı değilse nasıl bir kablo ve tam olarak nereye takacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakartınız RGB desteklemiyor.
Kontrolcü alıp kullanabilirsiniz.

Kontrolcü kaç lira nereden alıp nasıl takıcağım garantiye gittiginde RGB'lerinin modunu degistirmislerti ama ve mythic light indirecek miyim

Kontrolcü almana gerek yok kasanın içinde var zaten.

Kontrolcü zaten var kasanın arkasında. Kontrolcüde Switch girişi var. Oraya reset Switch'den gelen kabloyu takıp reset tuşu ile konrol edebilirsiniz.

Yazdım burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2:55' bakın.

Yazdım burada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
2:55' bakın.teşekkürler

Yazdım burada.
2:55' bakın.
Teşekkürler bu tuşu goremedim kasada takılıdır değil mi yada asus kablosuna kontrolcu taksam kumandalı yapabilir miyim?

Teşekkürler bu tuşu goremedim kasada takılıdır değil mi ya da ASUS kablosuna kontrolcu taksam kumandalı yapabilir miyim?

Dediğim gibi kasa üzerinde ki reset tuşunun kablosunu kontrolcü üzerinde ki Switch yerine takar iseniz, reset tuşu ile kontrol edersiniz.
Kontrolcüde Switch girişi var. Oraya reset Switch'den gelen kabloyu takıp reset tuşu ile konrol edebilirsiniz.

Dediğim gibi kasa üzerinde ki reset tuşunun kablosunu kontrolcü üzerinde ki Switch yerine takar iseniz, reset tuşu ile kontrol edersiniz.
Kusura bakmayın pek bilmedigimden anlamakta zorlaniyorum kontrolcu kasanin yan panelinde mi ve kumandayla yapiliyosa o şekilde yapmam daha iyi olur bu dediginiz parcalari ve montajinin resim yada videosu varsa sevinirim.
Fanların hızını nasıl ayarlayacağım?

Kumanda ile olmaz büyük ihtimalle. Ben de bu kasayı almak istiyordum ama dediğim montajın videosunu hiç görmedim. Yakınınızda bilgisayardan anlayan bir var ise rahatlıkla yapabilir dediğim işlemi. Bu arada kontrolcü kasanın kablolama tarafında yani sağ panelinde. Eğer siz yapmak isterseniz, anakartın sağ alt tarafında kasa ön portları olacaktır.

anakart-on-panel-baglantilari-nasil-yapilir-resimli-anlatim.jpg

Buradan reset Switch'i bulup anakart üzerinden çıkarın. Daha sonra kontrolcü üzerinde ki girişe takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı