MB511 fanları anakarta bağlama

Berk ync

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar, şimdi sizlere net bir şekilde anakartımın fotoğraflarını atacağım. Fanlar Molex'e mi (Molex ne bilmiyorum.) Yoksa anakarta mı bağlı söylerseniz sevinirim. Mikrofon arkadan çok sesini alıyor bunu azaltmam lazım. SYS_FAN 2-3 ve 4'ü gördüm boşlar 1.nin nerede olduğunu bilmiyorum. Işaretli kısımlar SYS_FAN portları. Nasıl yapacağım ve neyle yapacağım bilmiyorum.

20200218_144537-min.jpg20200218_144610-min.jpg20200218_144802-min.jpg20200218_144851-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
sanırım fan seslerinden şikayetcisiniz bu kasa cok güzel ama cooler master bu kasaya fan kontrolcü diye bişe yapmamış gücü direk psudan alıyor son devirde dönüyor bir dönüştürücü ile soruunu halledebilirsiniz

Sistem fan1 genellikle egzoz çıkışına yakın olduğundan oradaki fana bağlanır. Çoğu kasanın içinden çoklayıcılı konnektörler çıkar, onlara bağlanmış olabilir. Benim kasamda da benzer durum vardı. Fanlardan takip ederek kablolara bakabilirsiniz. Eğer uzunluk yetişiyorsa fanlarınızı direkt anakart üzerine bağlayarak BIOS'tan devir ayarı yapabilirsiniz.

Sistem fan1 genellikle egzoz çıkışına yakın olduğundan oradaki fana bağlanır. Çoğu kasanın içinden çoklayıcılı konnektörler çıkar, onlara bağlanmış olabilir. Benim kasamda da benzer durum vardı. Fanlardan takip ederek kablolara bakabilirsiniz. Eğer uzunluk yetişiyorsa fanlarınızı direkt anakart üzerine bağlayarak BIOS'tan devir ayarı yapabilirsiniz.
Ama hangi kablonun hangisi olduğunu bilmiyomki nasıl bakayım :D
Hocam ben renklerinden mi anlayacağım nasıl anlayacağım ki?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı