MB511 Ön Fanları Anakarta Bağlama Hakkında

Berk ync

Hectopat
Makaleler
2
Volkan hocamın önerisi: Alfais 5025 Fan Çoklayıcı Y Pwm 4 Pin Splitter Çoklayıcı Fiyatı Bu kabloyu alıp 2 fanı bununla SYS_4'E bir tane boşta kalan fanı da SYS_3'E takacağım. En sessiz modda çalıştırmak için istiyorum. Bu kablo uyar mı arkadaşlar? Biri 4 biri 3 diyor. Volkan abiye güvendim ama sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 20200218_144802-min.jpg
    20200218_144802-min.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 131
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın altında minik bir kablo kanalı var ya :)

Ön panel USB 3.0 kablosunu oradan almışsın hatta.

Kasayı ben toplamadım İncehesap yaptığı için bilmiyorum :D.

Pompa motoru, işlemci ve egzoz fanlarını saymazsak, harici olarak 3 adet fan bağlanabiliyor.
Hepsi dahil 6 adet.
Eki Görüntüle 503746

Hocam en alttaki fanı SYS_FAN2'ye ortadaki fanı 4'e en üstteki fanı da 3'e bağlasam anakarta zarar vermez değil mi?

Pompa girişine takarsa eğer full hızda çalışması muhtemel.

İki tane yan bir alt tarafa takın işiniz görülsün.
Pompa motoru, işlemci ve egzoz fanlarını saymazsak, harici olarak 3 adet fan bağlanabiliyor.
Hepsi dahil 6 adet.
Eki Görüntüle 503746
Teşekkür ediyorum hocam ben bulamadım :)
Hangi siteden alıyorsun bu arada hocam?

Size ulaşabileceğim bir yer var mı? Kasamın tüm kablolarını söküyorum şuanda. Ama fanları hangi bağlantıdan ayıracağımı ve nereden geçirip takacağımı bilmiyorum. O konuda yardımınız gerekli :D
Buradan yazabilirsin.

Buradan yazabilirsin.
Hocam aldım kasayı sakin biryere şimdi ne yapmam lazım? Ön kapağı ( fanların olduğu ) ve arka kapağı mı açayım?
Pompa girişine takarsa eğer full hızda çalışması muhtemel.

İki tane yan bir alt tarafa takın işiniz görülsün.

Teşekkür ediyorum hocam ben bulamadım :)
Hangi siteden alıyorsun bu arada hocam?

Hocam aldım kasayı sakin biryere şimdi ne yapmam lazım? Ön kapağı ( fanların olduğu ) ve arka kapağı mı açayım?

Yan kapağı aç ve diğer kabloların toplandığı yan kapağı aç. Ön tarafı açmana gerek yok.

İşlemci fanını CPU_FAN yazılı yere tak, orada takılı ise elleme, diğer fan bağlantılarını kabloların uzayacağı en yakın SYS_FAN yuvasına tak.
Hocam arka kapak ana baba günü. Hepsi bir şeye bağlanmış neyi sökeceğim foto atıyorum.

Dosya Ekleri

• 15822170849712323030448134447021.jpg
    15822170849712323030448134447021.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı