MB511 veya kasa önerisi

beratyuksel

Centipat
Selamlar ben profesyonel olarak CS:GO oynamaktayım. Şu anki kasamda auros Z390 Elite ve i9 9900K var. Dereceler normal ama kasa içi sıcak. Anakart zar zor sığdığı için Corsair H100X sıvı soğutmasını (üst tarafa takamadık anakarta değiyordu) ön tarafa takıp üst tarafa ise 2 adet fan taktık arkada ise 1 adet arka fan bulunuyor ve kasa sizinde anlayacağınız şekilde biraz sıkışık bana önerebileceğiniz güzel hava akışı olan bir kasa var mı çünkü saatlerce antreman yapıyoruz, izlediğim videolarda MB511 uygun gelmişti. Fakat arka fanı olmadığı için biraz kararsızım ya da şu anki kasa da takılı olanı taksam bir sıkıntı yaşar mıyım şimdiden teşekkürler.

HLTV.org - The home of competitive Counter-Strike bu site niye 5 lose gösteriyor bilmiyorum
Bütçe nedir? Diğer parçalar nedir?

1060 6 GB ekran kartı var yani 1000 liradan fazla vermeyi düşünmüyorum aslında.
birde SHOW yazısına tıklarsan yendiklerimizi görebilirsin attığın siteden

Sistemin diğer parçalarına göre kasa önereceğim o yüzden sordum.

Mesela sıvı soğutmanın yer kaplamasımdan memnun değilseniz XPG Invader modeline bakabilirsiniz.

Farklı bir şey isterseniz Sharkoon Rev 200 modeline bakabilirsiniz ve sıvı soğutma sıkıntı yapmaz:
(Ekran kartı boyuna dikkat edin)

Büyüklük bakımından MSI Gungnir 100P modeli gayet güzel.

Anladığıma göre kasa bir problem oluşturmuyor o zaman değiştirmeye gerek yok.

MB511 varken Dark Guardian alınmaz. Bütçe de uygunsa tabi.

Üst kısımda 360 MM desteği de mevcut. Arkaya egzoz fanını eklersin kendin sorun olmaz.

Havadar ve kaliteli bir kasan olur.

MB520 kullanıcısıyım ben de.
Mb511'in üst kısmı sadece 240MM destekliyor.

Mb511'in üst kısmı sadece 240MM destekliyor.
RGB modeli 360 mm destekliyor üstte. İşkembeden söyleyecek değilim hocam.

@beratyuksel aşırı bir sıcaklık farkı olmaz. 3-4 derece oynar diye düşünüyorum.

Ben MB520'nin hava akışından memnunum şahsen. Düzen olarak da iyi. Ağır oyunlarda 78 dereceyi geçmiyor. Ama şu an alacak olsam hava akışı bir tık daha iyi olan MB511'i alırdım.

Ryzen 5 2600 ve Rx 590 var.

MB511 360mm destekli modeli al, hiç pişman olmazsın.

Konu dışı bir şey soracağım size ama.

CS:GO oyuncuyum ben de. Faceit 2800 elo.

Emektar Cloud 2 kulaklığım bozuldu maalesef. Yerine kulaklık arayışındayım. 700 TL'lik tavsiyen var mı?
valla bende şuan cloud2 oynuyorum gayet güzel tek kullandığım kulaklık diyebilirim
b
MB511 360mm destekli modeli al, hiç pişman olmazsın.

Konu dışı bir şey soracağım size ama.

CS:GO oyuncuyum ben de. Faceit 2800 elo.

Emektar Cloud 2 kulaklığım bozuldu maalesef. Yerine kulaklık arayışındayım. 700 TL'lik tavsiyen var mı?
Bu arada da sanırım senin dediğinden aldım ön radyatör fanı 360mm ve üst radyatör fanı 360mm boyutları yazıyor bende h100x var sıkıntı yaşamam değil mi üst tarafa rahatca takabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı