MB5xIAx, MB50IA1 ,MB50II, MB50ID, MB50II1, MB50ID1 Bios 2.00/EC 1.03.12

Hatada Yeni bios'un(Casper'in verdiği) yanlış/uyumsuz olduğunu söylüyor. Kısaca benim yapabileceğim bişey değil casperdan kaynaklı :) İşlemleri doğru yapmışsınız bak dosyalarını alabildiğinize göre :)

- - - Güncellendi - - -

Google drive linkinden Old.bak olanı indir, .bak olanı M50IX.wph olarak değiştir. Bunu diğer anlattıklarım gibi usb belleğin içine at "phflash" da içinde olsun "update.bat" sağ tıkla düzenle tıkla içinde M50 olan yazıyı sil "M50IX.wph" olarak değiştir. Sonra diğer dediklerim gibi uygula.
Google drive linki hata veriyor ''not found'' dedi. Ama sizin verdiğiniz MB50xIA.104 deniyorum 1. yöntemle..

İlginiz için çok teşekkür ederim Murat bey. sabah hemen denedim her iki yoldan da ancak hata raporu aldım. Her iksinde de farklı sistem numarası gibi bir hata verdi. Her iki yöntemle aldığım yedekleri de daha önce yüklediğim linke koydum. Eski biosa ihtiyacı olanların işine yarayabilir.
Bu aşamada ne yapmamı tavsiye edersiniz.
Selamlar

Programın verdiği hata raporu: Bios update failed. New bios not competible with the current system bios. New bios part number dosent match system bios part nuber
Error code 120
MB50xIA.104 her iki yöntemle de olmadı. Arkadaşla aynı hatayı verdi. İkinci kez verdiğin google drive linki yine Not Found hatası verdi..

Şimdi indirdim.Bu dosya MB50Ia1 bıos için geçerlimi ve 1.03.03 den güncel mi ? Yoksa orjınali mi?
Size gönderdiğim dosyanın içerisinde yedek ve old yazanlar benim kendi bilgisayarımın bios'u. o da 1.03.03.CAT2
Yeni bios kuramadım eğer bulursanız lütfen beni de bilgilendirin.
Selamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin bios da MB50IA1 miydi ?

- - - Güncellendi - - -

Hatada Yeni bios'un(Casper'in verdiği) yanlış/uyumsuz olduğunu söylüyor. Kısaca benim yapabileceğim bişey değil casperdan kaynaklı :) İşlemleri doğru yapmışsınız bak dosyalarını alabildiğinize göre :)

- - - Güncellendi - - -

Google drive linkinden Old.bak olanı indir, .bak olanı M50IX.wph olarak değiştir. Bunu diğer anlattıklarım gibi usb belleğin içine at "phflash" da içinde olsun "update.bat" sağ tıkla düzenle tıkla içinde M50 olan yazıyı sil "M50IX.wph" olarak değiştir. Sonra diğer dediklerim gibi uygula.
Şimdi Old.bak dosyası elimde. Yapmam gerekeni ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz ? Dediğiniz update.bat dosyası ve phflash dosyasını indirecekmiyim ?

- - - Güncellendi - - -

size gönderdiğim dosyanın içerisinde yedek ve old yazanlar benim kendi bilgisayarımın biosu. oda 1.03.03.CAT2
yeni bios kuramadım
eğer bulursanız lütfen beni de bilgilendirin
selamlar
Kardeşim senin bios MB50IA1 miydi?

Sizin bios da MB50IA1 miydi ?

- - - Güncellendi - - -

Şimdi Old.bak dosyası elimde. Yapmam gerekeni ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz ? Dediğiniz update.bat dosyası ve phflash dosyasını indirecekmiyim ?

- - - Güncellendi - - -

Kardeşim senin bios MB50IA1 miydi?

Benim makine Casper MB50ia1. CME 27208t45p, bios'u da muhtemelen budur diye tahmin ediyorum ama çok iyi bildiğimi söyleyemem. Diğer soru hakkında da net fikrim yok murat beyden cevap beklemekte fayda var.

Drsavash sizin yeni bios'u beklemekten başka yapabileceğiniz bişey yok. Görünüşe bakılırsa sagocunun da durum aynı :)
Sagocu6161 Buradan hazırlanmış dosyaları indirin. Yeni 104 sürümünü yüklemek istersen Usb bootable yapıp 104 klasöründe bulunan dosyaları usb belleğe atıp biosdan boot edip 98 ekranında "update"yazıp enter'a basın. İşlem (doğru) bittiğinde biosdan default save yapın.
Eğer 103 yani orj. dosyaları istersen yine bootable edip 103 klasörüne girip içindeki dosyaları usb belleğe atın. 98 ekranında ilk deneme "update1" yazıp enter'a bas. Olumsuz sonuç alır isen "update2" yazıp denersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı