MB5xIAx, MB50IA1 ,MB50II, MB50ID, MB50II1, MB50ID1 Bios 2.00/EC 1.03.12

Dediğim gibi bu siz ile alakalı bir durum yapamadığınız bir yer var. Bios dosyası ile güncelleme ile alakalı bir durum değil. Kaspersky recue ile sisteminizi taratın Bir bilgisayarcıya gidip format attırın, biosu default yapmayı unutuyor olabilirsiniz belki.
Biosu default yaptım. İso dosyasının çalıştığına eminim, usb'ye düzgün yazdırdığımdan da eminim. Acaba nerede hata yapıyorum. Win 8 formatlanmış HDD taktım yine açılış ekranında kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosu default yaptım.İso dosyasının çalıştığına eminim,usb'ye düzgün yazdırdığımdan da eminim.acaba nerde hata yapıyorum.win 8 formatlanmış HDD taktım yine açılış ekranında kaldı.
Formatlanmış hdd olmaz çünkü Kurduğunuz sistemin sürücülerini de kurduğu ve o sisteme uygun olarak yapılandığı için açılmaz.

Formatlanmış hdd olmaz çünkü Kurduğunuz sistemin sürücülerini de kurduğu ve o sisteme uygun olarak yapılandığı için açılmaz.
Ne yapmalıyım şimdi? Bu bios güncellemesinden sonra siz nasıl bi format attınız. Çok saçma bir soru oluyor ama iso dosyası mı farklıydı ?(link verilebiliyorsa link verebilirsiniz), usb den mi yoksa dvd den mi attınız veya orjınal dvd mi kullandınız merak ettim şimdi. Ben mutlaka sonuca gitmek istiyorum.

Ustam merhaba herkese şans eseri konuyu görüp üye oldum moralim çok bozuk umarım burada bana yardımcı olacak arkadaşlar çıkar. Sorunuma gelince bende casperin ürettiği vestel marka laptop mevcut. Model: MB50Ia1 olarak geçiyor. Benim sorunum biosunun kısıtlı olmasıydı. Vestel Driver Web Sitesi

İlk önce konudaki 2.0 biosunu başarılı şekilde attım. Daha sonra ekran bozuldu. Sonra alttaki arkadaşın verdiği linkten ati için olanı indirdim. Onda da ekran karıncalı vs oldu. Şuan sıfırdan format atıyorum bakalım faydası olacak mı? Yardım eder misiniz? Ben güncel bios kısıtlı olmayan bios sürümü istiyorum. Sorunsuz şekilde yüklemek için neler yapabilirim? Olmadı mail nasıl atabilirim lütfen bu mesajımı okuyun.

- - - Güncellendi - - -

Yok hocam olmadı bu DNS markasının 2.0 BIOS sürümü.

Bizim GPU'ların VBIOS'unu silmişler, orda da yazıyomuş ben sonradan fark ettim, ATI ekran kartı uçtu bu 2.0 sürümlü BIOS'u flashlayınca. DNS'in sitesinden 1.03.00 sürümünü buldum onun içinde varmış bizim GPU'ların da VBIOS'u, 1.03.00'ı geri flashlayınca düzeldi ATI ekran kartı.

Casper'a mail atmıştım bayram dönüşü bana geri bildirimde bulunurlar sanırım, o zamana kadar başka paylaşan çıkmazsa ben koyarım en güncel Casper sürümünü.

Bizim ATI ekran kartları için çalışan VBIOS'u bulunduran sürüm: http://ftp.dns-shop.ru/Notebooks/MB50/mb50_dns_ver1[1].03.00.dn.zip

Cevap geldi mi?

- - - Güncellendi - - -

Evet formattan sonra windows başlatılıyor yazısında ekran kalıyor.

Ne yapmalıyım şimdi? Bu bios güncellemesinden sonra siz nasıl bi format attınız. Çok saçma bir soru oluyor ama iso dosyası mı farklıydı ?(link verilebiliyorsa link verebilirsiniz), usb den mi yoksa dvd den mi attınız veya orjınal dvd mi kullandınız merak ettim şimdi. Ben mutlaka sonuca gitmek istiyorum.
MSDN çıkışlı Windows 8 kurdum bios güncelledikten sonra ve sorunsuz şekilde kuruldu :)

- - - Güncellendi - - -

Ustam merhaba herkese şans eseri konuyu görüp üye oldum moralim çok bozuk umarım burada bana yardımcı olacak arkadaşlar çıkar. Sorunuma gelince bende casperin ürettiği vestel marka laptop mevcut. Model: MB50Ia1 olarak geçiyor. Benim sorunum biosunun kısıtlı olmasıydı. Vestel Driver Web Sitesi

İlk önce konudaki 2.0 biosunu başarılı şekilde attım. Daha sonra ekran bozuldu. Sonra alttaki arkadaşın verdiği linkten ati için olanı indirdim. Onda da ekran karıncalı vs oldu. Şuan sıfırdan format atıyorum bakalım faydası olacak mı. Yardım eder misiniz ben güncel bios kısıtlı olmayan bios sürümü istiyorum. Sorunsuz şekilde yüklemek için neler yapabilirim? Olmadı mail nasıl atabilirim lütfen bu mesajımı okuyun.

- - - Güncellendi - - -

Cevap geldi mi?

- - - Güncellendi - - -

Evet formattan sonra windows başlatılıyor yazısında ekran kalıyor.

Yukarda verdiklerim hariç bir bios dosyası bulunmuyor. Menüler kısıtlı olduğunu sanmıyorum bios ne varsa odur. Casper ile iletişime geçip yardım isteyebilirsin.
http://teknik.casper.com.tr/_Contact.aspx

MSDN çıkışlı Windows 8 kurdum bios güncelledikten sonra ve sorunsuz şekilde kuruldu :)

- - - Güncellendi - - -
MSDN çıkışlı kullandım zaten. Ama tekrar başka bir iso denerim bugün. Sonucu da yazarım. İnşallah olur.

- - - Güncellendi - - -

Orjinal bios'a geri dönme şansımız var mı?

Orj. biosun üreticinden verirlerse alabilirsin :) Update.bat içine "/RO=xxx.wph" eklense idi eski biosun kopyasını alabilirdin.
Güncellemeden önce hatırlatsaydın keşke :) Phoenix sitesinde vermiyor zaten :mad: Acaba siz de yok mu? Mutlaka bi çözümü vardır.

- - - Güncellendi - - -

Güncellemeden sonra bilgisayar bayağı dengesizleşti. Kasılmalar başladı,dosya gezgini açılamıyor,bilgisayar açıldıktan sonra normal kullanımda 30-40 dakikayı geçince donmaya başlıyor ve sonra bellek azaldı hatası veriyor. Ram miktarı 8gb. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. Yeni bir format atmaya çalışıyorum ama win 8 x64 zaten kurulmuyor. Yardıma ihtiyacım var...

Yeni konular

Geri
Yukarı