MBAM ve Kaspersky temiz diyorsa temiz midir?

@scanman adlı arkadaşın dediği gibi.​

Bu yüzden kaspersky'i yazılımını kaldırın Comodo internet security premium ile tespit edelim, yazılım bedavadır.
İkisi aynı kulvarda değil, buna gerek yok. Olası bir sıfır gün tehditinde de System Watcher'in sağladığı koruma kaldırmaması için tek başına bir sebep.

İkisi aynı kulvarda değil, buna gerek yok. Olası bir sıfır gün tehditinde de System Watcher'in sağladığı koruma kaldırmaması için tek başına bir sebep.

O tür şeyler yazılımın süsüdür. Elle bu işlemi Comodo ile yapabiliyoruz.

Şimdi HIPS etkinleştirirsek zararlı bir yazılım bir şeyler yapıyorsa tespit ederiz.

Oto contaiment yazılım tanınmıyorsa oto Contaiment bu yazılımı çalıştırdık diye uyarı verecektir.

Kill Switch ile işlemleri daha detaylı şekilde bulabiliriz.

Değerlendirme taraması ile sistemin olmayan tuhaf yazılımları tanınmayan yazılımları tespit edebiliriz.

Veritabanlarına fazla güvenmeyin elbet bir gün bir şeyi tespit edemeyebilir.

Lütfen dediğimi yanlış anlamayın.

Öncelikle teşekkür ederim herkese biraz kafam karıştı cevaplardan ama şüphelenme sebebim şudur; ASUS laptop kullanıyorum şarja bağlı iken ve bilgisayar boştayken fan sesleri çoğalıyor görev yöneticisine baktığımda kullanımlarda bir artış yok fareyi oynattıktan 15-20 saniye sonra fanların hızı azalıyor. Miningden şüphelendim ama başka bir şeyden kaynaklı da olabilir sanırım.

Öncelikle teşekkür ederim herkese biraz kafam karıştı cevaplardan ama şüphelenme sebebim şudur; ASUS laptop kullanıyorum şarja bağlı iken ve bilgisayar boştayken fan sesleri çoğalıyor görev yöneticisine baktığımda kullanımlarda bir artış yok fareyi oynattıktan 15-20 saniye sonra fanların hızı azalıyor. Miningden şüphelendim ama başka bir şeyden kaynaklı da olabilir sanırım.
Siz yinede verdiğim anti malware yazılımları ile tarayın.

O tür şeyler yazılımın süsüdür' elle bu işlemi Comodo ile yapabiliyoruz.
Süs görmeyi geçtim, BB'nin yaptığı işi elle yapabileceğini düşünmen şaşırtıcı. Biraz okumanı öneririm.

Şimdi hipsi etkinleştirirsek zararlı bir yazılım bir şeyler yapıyorsa tespit ederiz.

Oto contaiment yazılım tanınmıyorsa oto Contaiment'de bu yazılımı çalıştırdık diye uyarı verecekdir.

Kill Switch ile işlemleri daha detaylı şekilde bulabiliriz.

Değerlendirme taraması ile sistemin olmayan tuhaf yazılımları tanınmayan yazılımları tespit edebiliriz.
Zararlı yazılım bu şekilde tespit edilmez, eğitimli biri olmadan bilinmeyen bir uygulamanın yaptığı işlemden zararlı olup olmadığını anlayamazsın.

Comodo'dan yararlanmak için CFW kurmaya gerek yok. Linkini attığın CCE arşivinin içinde Killswitch ve Comodo Autoruns bulunuyor. Bilinen güvenlileri gizleyerek sistemdeki bilinen zararlı ve bilinmeyen uygulamaları zaten görebiliyorsun.

Süs görmeyi geçtim, Bb'nin yaptığı işi elle yapabileceğini düşünmen şaşırtıcı. Biraz okumanı öneririm.

Zararlı yazılım bu şekilde tespit edilmez, eğitimli biri olmadan bilinmeyen bir uygulamanın yaptığı işlemden zararlı olup olmadığını anlayamazsın.

Comodo'dan yararlanmak için CFW kurmaya gerek yok. Linkini attığın cce arşivinin içinde killswitch ve Comodo autoruns bulunuyor. Bilinen güvenlileri gizleyerek sistemdeki bilinen zararlı ve bilinmeyen uygulamaları zaten görebiliyorsun.

Bunu rahatlıkla tespit edebiliriz Comodo ile.

Hips bir uygulamanın tuhaf işlemlerini bildiriyor. O uygulamayı bize gösterebilirdi.

Ayrıca her şeyi Kaspersky bulamayabilir bu yüzden diğer anti malware yazılımları ile tarama yapmasını da önerdim.

Ben bu şekilde çok zararlı yazılım tespit ettim.

Çok insana bu şekilde yardımcı oldum.

Comodo cleaning Essentials'ın içindeki oto contaiment yazılımları otomatik olarak oto Contaiment'de açmıyor.

Bunu rahatlıkla tespit edebiliriz Comodo ile.

Hips bir uygulamanın tuhaf işlemlerini bildiriyor. O uygulamayı bize gösterebilirdi.

Ayrıca her şeyi Kaspersky bulamayabilir bu yüzden diğer anti malware yazılımları ile tarama yapmasını'da önerdim.

Ben bu şekilde çok zararlı yazılım tespit ettim.

Çok insana bu şekilde yardımcı oldum.
Hocam artı olarak MBAM ile de tarattım yine de yetersiz mi diyorsunuz?

Geri
Yukarı