MBAM ve Kaspersky temiz diyorsa temiz midir?

Comodo cleaning Essentials'ın içindeki oto contaiment yazılımları otomatik olarak oto Contaiment'de açmıyor.
Uygulamaların Oto-Containment'de açılıp açılmayacağına ilkeler karar veriyor, bu ilkeler de varsayılan ayarlarda uygulamarın repütasyon bilgilerini dikkate alıyor. Bilgisayarda halihazırda aktif olan bir bilinmeyen uygulamaya karşı eylemde bulunmak için bu özelliğe gerek yok.

Hips bir uygulamanın tuhaf işlemlerini bildiriyor. O uygulamayı bize gösterebilirdi.
Bilgi sahibi olmadan bu şekilde zararlı tespit edilemez diyorum, anlamayacak bir tarafı yok.

Ayrıca her şeyi Kaspersky bulamayabilir bu yüzden diğer anti malware yazılımları ile tarama yapmasını'da önerdim.
MBAM ile de taramış. Ev kullanıcısnın başına gelebilecek durumlarda bu ikisinin yeterli olmama ihtimali çok az.

Veritabanlarına fazla güvenmeyin elbet bir gün birşeyi tespit edemeyebilir bu yüzden Kaspersky' çomarlığı yapmayın.

Lütfen dediğimi yanlış anlamayın.
Yanlış anlayacak ne var tabii. Ben cevap verdikten sonra mesajını düzenleyip beni Kaspersky çomarı olarak ilan ettiğine göre senin hakkındaki düşüncelerimde bir kez daha yanılmışım. Yarım yamalak güvenlik bilgileriyle insanlara zaman kaybettiren ve yanlış öneriler veren biri olmak dışında doğru düzgün tartışmasını bilmeyen birisin.

Uygulamaların oto-containment'de açılıp açılmayacağına ilkeler karar veriyor, bu ilkeler de varsayılan ayarlarda uygulamarın repütasyon bilgilerini dikkate alıyor. Bilgisayarda halihazırda aktif olan bir bilinmeyen uygulamaya karşı eylemde bulunmak için bu özelliğe gerek yok.

Bilgi sahibi olmadan bu şekilde zararlı tespit edilemez diyorum, anlamayacak bir tarafı yok.

MBAM ile de taramış. Ev kullanıcısnın başına gelebilecek durumlarda bu ikisinin yeterli olmama ihtimali çok az.

Yanlış anlayacak ne var tabii. Ben cevap verdikten sonra mesajını düzenleyip beni Kaspersky çomarı olarak ilan ettiğine göre senin hakkındaki düşüncelerimde bir kez daha yanılmışım. Yarım yamalak güvenlik bilgileriyle insanlara zaman kaybettiren ve yanlış öneriler veren biri olmak dışında doğru düzgün tartışmasını bilmeyen bir insan müsveddesisin.

Malwarebytes bazı virüsleri tespit etmeyebilir bu yüzden diğer anti malware yazılımları ıle'de tarama yapması lazım.

Ben zaten Malwarebytes öneriyorum fakat diğer yazılımlar ile de tarama yapmasını öneriyorum.

Kaspersky'de her virüsü tespit edemez birinin bulduğunu diğeri bulamaz.

Yanlış öneriler vermiyorum Kaspersky her virüsü tespit edemez bu yüzden Comodo tavsiye ediyorum. Comodo ile bulunabilir. Çünkü kişi format atmak istemiyorsa ve tüm anti malware ve anti virüsler ile taramış ise bu son caredir ve bu care ile bulma ihtimalimiz çok yüksek. Değerlendirme taraması ile'de bulunma ihtimali var.

Tabii ki çoğu yazılım oto Contaiment'de açılmayabilir ama bu sayede tespit edebiliyoruz yine de hata mesajı verebilir çünkü.

Technopat'ta çok fazla Kaspersky çomarı olduğu için ki bunu hakaret olarak söylemiyorum.
Paranoyak oluyorum. Her şeye Kaspersky öneriyorlar çünkü halbuki Kaspersky her şeyi tespit etemeyebiliyor bu yüzden anti malware yazılımları var zaten.

Malwarebytes bazı virüsleri tespit etmeyebilir bu yüzden diğer anti malware yazılımları ıle'de tarama yapması lazım.

Ben zaten Malwarebytes öneriyorum fakat diğer yazılımlar ile de tarama yapmasını öneriyorum.

Kaspersky'de her virüsü tespit edemez birinin bulduğunu diğeri bulamaz.

Yanlış öneriler vermiyorum Kaspersky her virüsü tespit edemez bu yüzden Comodo tavsiye ediyorum. Comodo ile bulunabilir. Çünkü kişi format atmak istemiyorsa ve tüm anti malware ve anti virüsler ile taramış ise bu son caredir ve bu care ile bulma ihtimalimiz çok yüksek. Değerlendirme taraması ile'de bulunma ihtimali var.

Tabii ki çoğu yazılım oto Contaiment'de açılmayabilir ama bu sayede tespit edebiliyoruz yine de hata mesajı verebilir çünkü.

Technopat'ta çok fazla Kaspersky çomarı olduğu için ki bunu hakaret olarak söylemiyorum.
Paranoyak oluyorum. Her şeye Kaspersky öneriyorlar çünkü halbuki Kaspersky her şeyi tespit etemeyebiliyor bu yüzden anti malware yazılımları var zaten.

Seni anlıyorum, tek karşı çıktığım nokta Kaspersky'yi silip yerine Comodo yükleyerek tarama yapmanın gereksizliği. Bahsettiğin değerlendirme taraması KillSwitch ve Comodo Autoruns üzerinden yapılabiliyor ve bundan önceki mesajımda da bahsettim. Bir uygulamanın Auto-Containment'de açılmasını gerektiren bir ilke yoksa bununla ilgili bir hata verdiğini de göremezsin.

Her konuda alakalı alakasız Kaspersky kur denmesine karşı çıkan birkaç kişiden biri benim. Fakat bu konuda silinmesi için bir sebep göremiyorum.

Seni anlıyorum, tek karşı çıktığım nokta Kaspersky'yi silip yerine Comodo yükleyerek tarama yapmanın gereksizliği. Bahsettiğin değerlendirme taraması killswitch ve Comodo autoruns üzerinden yapılabiliyor ve bundan önceki mesajımda da bahsettim. Bir uygulamanın Auto-containment'de açılmasını gerektiren bir ilke yoksa bununla ilgili bir hata verdiğini de göremezsin.

Her konuda alakalı alakasız Kaspersky kur denmesine karşı çıkan birkaç kişiden biri benim. Fakat bu konuda silinmesi için bir sebep göremiyorum.

Dedikleriniz doğru ama HIPS'i kullanarak en azından sisteme zarar vermesinden koruyabiliriz. Ayrıca HIPS ile tuhaf davranış sergileyen yazılımı'da tespit edebilirdik ve Comodo internet Security ile de aynı zamanda Comodo Cleaning Essentials ile uğraşmadan her şeyi Comodo internet Security ile toplu şekilde yapabilirdik ve kişi en azından daha güvenli bir ortamda çalışabilirdi.

Comodo kurmasını istedim çünkü kişi bilgisayarına zaten normal antivirüs kullanarak virüs bulaştırabiliyorsa o bedava antivirüs yazılımı onu kurtarmaz. Comodo Internet Security daha kapsamlı olduğu için zaten bununla kaldırdıktan sonra bunu kullanarak daha güvende kalabilir.

Zaten Kaspersky antivirüs yazılımı bir şey engelledikten sonra kapatıp bir .exe uzantısını açıyorsa onun hiçbir işine yaramaz en azından güvenmediği uygulamaları sağ tıklayıp oto contaiment içinden kolay bir şekilde açabilirdi.

Ve ayrıca Technopat üzerinden verilen ayarları da yaparak güvenliğini artırabilirdi bu kişi.

Yanlış öneriler vermiyorum Kaspersky her virüsü tespit edemez bu yüzden Comodo tavsiye ediyorum. Comodo ile bulunabilir.
Öyle bir şey yok. Containment'i babasının evine girer gibi geçen zararlılar var.

Kaspersky ile Comodo aynı kulvarda değil, iki firmanın da iddiası da yok bu yönde. @acv tarafından denildiği gibi 2021 sürümündeki Application Control ve System Watcher bile güvenlik bakımından tercih etmek için bir sebep. Ne olduğunu araştırmanızda yarar var.

Kaspersky sezgisel tespite yaptığı yatırımların meyvesini çok güzel topluyor.

Konu sahibinin Kaspersky kaldırıp Comodo kurmasına gerek yok, ücretli lisansı varsa ki zaten çok saçma olacaktır.

Son düzenleme:
Comodo Internet Security, gelişmiş kullanıcılar için daha çok, virüs olmayan yazılımlarından şüphe edebiliyor, ayarlarını doğru yapmazsanız sisteme zarar verebilir. Sürekli AV değiştirmeyin de. HIPS, Oto-Containment gibi özellikleri bypass etmek çok zor değil. Mining virüsünden şüphe ediyorsanız görev yöneticisinden arka plan işlemlerini kontrol edin, şüpheli işlemleri internete yazın.

Öyle bir şey yok. Containment'i babasının evine girer gibi geçen zararlılar var.

Kaspersky ile Comodo aynı kulvarda değil, iki firmanın da iddiası da yok bu yönde. @acv tarafından denildiği gibi 2021 sürümündeki Application Control ve System Watcher bile güvenlik bakımından tercih etmek için bir sebep. Ne olduğunu araştırmanızda yarar var.

Konu sahibinin Kaspersky kaldırıp Comodo kurmasına gerek yok, ücretli lisansı varsa ki zaten çok saçma olacaktır.

Teşekkürler bahsettiğim gibi Cloud Free versiyonunu kullanıyorum ve bahsettiğim şey sanırım sistemle alakalı çünkü laptop şarja bağlı değil iken olmuyor.

Kaspersky ile Comodo aynı kulvarda değil, iki firmanın da iddiası da yok bu yönde. @acv tarafından denildiği gibi 2021 sürümündeki application Control ve System watcher bile güvenlik bakımından tercih etmek için bir sebep. Ne olduğunu araştırmanızda yarar var.

Bana Contaiment'i bypass eden bir tane yazılım gösterin bakalım?

Ona bakılırsa Kaspersky'nin engellemediği birçok Ransomware fidye virüsü yüzünden Facebook'daki Ransomware grupların'da Kaspersky kullanan yabancı arkadaşların yardım beklemesi bence hiç hoşluk bir durum değil. Benim bu bulunduğum gruplarda da Comodo Internet Security Premium öneriliyor ve çoğunlukla Bitdefender öneren de var.

Siz bana bunu kanıtlamadığınız sürece ben de size bunu kanıtlamayacağım ama Facebook'daki bu grup ise o gruplardan bir tanesi.

Facebook Gruplar

Ransomware ile ilgili açılmış gruplara bakarsanız fidye virüsü yiyip de Kaspersky kullanan arkadaşlar var. ki bunlar Kaspersky'i kapatıp'da korsan indirmeye çalışan insanlar değiller emin olabilirsiniz. çünkü arkadaş virüsü yedikten sonra Tarama'da yapmış Kaspersky ile ama sonuç alamamış. Emsisoft deCryptor ile sorunu çözmeye çalıştık ama çoğu zaman başarılı olamıyor. Hatta size bir video ile kanıtlayayım.

Test tam olarak istediğiniz gibi tıklayarak açmıyor, bir script kullanarak virüsleri açıyor.
Tabi test 1 yıl eski ama olsun ki halen yakalayamadığı bu tür fidye virüsleri var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayriyeten Facebook gruplarında yabancı insanlara yardımcı oluyorum ve hiç Kaspersky önermiyorum.

Sanırım bu forumda Kaspersky çalışanları olduğu için aşırı öneriliyor olsa gerek ama Kaspersky'nin yakalayamadığı virüsler olduğu için Comodo Internet Security Premium öneriyoruz.

Eğer Auto-containment dediğiniz gibi bypass edilseydi eminim bunu fidye virüslerine de uygularlardı ki şu anda en yaygın virüsler fidye virüsleridir.

Metasploit ile rahatlıkla Kaspersky zaten bypass ediliyor ki bunu Kaspersky kötülemek için demiyorum sadece Kaspersky de bu yazılımların arasındadır.

Kaspersky'deki System Watcher, Comodo'da HIPS olarak geçer yani aralarındaki fark dağlar kadar fark var. Ve HIPS bence Kaspersky'deki System Watcher'e nazaran daha iyidir.

Zaten kullanıcının bedava Kaspersky kullandığını biliyordum bu yüzden kaldırıp bedava Comodo Internet Security Premium kurmasını istedim. Eğer paralı kullansaydı tabii ki de kaldırtmak saçma olurdu.

Güvenlik açısından Comodo güvenliği daha iyidir Kaspersky'ye göre.

Dediğiniz ilkeler sorununa ben hiç rastlamadım ama oto contaiment içerisin'de açılmayıp hata veren uygulamalara rastlamıştım.

Ve son zamanlarda Comodo'nun heuristic yani sezgisel olarak virüslere daha hızlı müdahale ettiğini keşfettim.

Bu Facebook grubunda yabancı arkadaşın yediği bir malware ve Comodo taraması ile tespit ettik.

Eğer bir yanlışım varsa düzeldin tabii ama bu Konu'da bir yanlışım olduğunu sanmıyorum.

Tabii ki Comodo ile benim yöntemim ile virüsler kaldırılabilir. Deneyebilirsiniz. çoğu zaman HIPS virüsler bir takım değişikler yaparken bunu gösteriyor.

Comodo Cleaning Essentials'da auto-containment yokmuş.

Eğer gözümden kaçmışsa eminim Comodo'nun içerisindeki kadar kapsamlı değildir.

6df25823eb6e1718988877af7a21386427676de5.png

Bana Contaiment'i bypass eden bir tane yazılım gösterin bakalım?
Bir değil, iki tane göstereyim. Ek olarak kendi yazdığım test amaçlı exploit de vardı geçen sene. PoC çekemedim, fixlendi. Benden önce bulunmuş olsa gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabi test 1 yıl eski ama olsun ki halen yakalayamadığı bu tür fidye virüsleri var.
Kaspersky'deki System Watcher, Comodo'da HIPS olarak geçer yani aralarındaki fark dağlar kadar fark var.
Yaklaşık 25-30 gün önceki test. Application Control ve System Watcher başarısının test edildiği kısım 5.20'den itibaren başlıyor.

Sanırım bu forumda Kaspersky çalışanları olduğu için aşırı öneriliyor olsa gerek ama Kaspersky'nin yakalayamadı virüsler olduğu için Comodo internet Security Premium öneriyoruz.
Daha önce dediğim gibi iki yazılımın da birbirine karşı bir iddiası yok. İkisini de duruma göre öneriyorum. Kaspersky çalışanı değilim, kaliteli yazılımı öneriyorum sadece. Önerilerimi takip ettiysen sadece Kaspersky değil, 5-6 tane farklı firmayı daha önerdiğimi görebilirsin.

Metasploit ile rahatlıkla Kaspersky zaten bypass ediliyor ki bunu Kaspersky kötülemek için demiyorum sadece Kaspersky'de bu yazılımların arasındadır.
Scantime? Runtime? Hangisi olduğunu bilmemiz lazım. Kaspersky ve Comodo güvenlik duvarları genellikle testlerde iyi başarı sağlayan iki yazılım. Genel bilgisayar güvenliği bakımından da Kaspersky oldukça başarılı.

Bypass edilmeyecek yazılım zaten yoktur, bunu iddia eden de yok :)

Test tam olarak istediğiniz gibi tıklayarak açmıyor bir script kullanarak virüsleri açıyor.
Bu ücretsiz Security Cloud sürümü. İçerisinde güvenlik duvarı gibi ek koruma özellikleri bulunmuyor, ücretli sürüme göre daha az koruması normal.

Ek olarak her yazılımın yakalayamadığı bir zararlı var. Analistler bile bazen yanılıyor, gerçekten tekrar inceleme yapıldığında zararlı olduğu ortaya çıkıyor. Her yazılımın birbirine karşı üstün olduğu şeyler var.

Geri
Yukarı