Mbappé vs Haaland

One Face

Hectopat
Gençler, Mbappè mi daha iyi yoksa Haaland mı? İkisi de forvet. Rahat kıyaslanır.
Arkadaşım Mbappè diyor. 19 yaşında dünya kupası kaldırdı falan diyor.
Ama Haaland daha fizikli. Tank gibi.

Bu tür konulardan fazla anlamıyorum da izleyemediğim için. Yeni yeni ilgimi çekmeye başladı futbol.

Gençler, Mbappè mi daha iyi yoksa Haaland mı? İkisi de forvet. Rahat kıyaslanır.
Arkadaşım Mbappè diyor. 19 yaşında dünya kupası kaldırdı falan diyor.
Ama Haaland daha fizikli. Tank gibi.

Bu tür konulardan fazla anlamıyorum da izleyemediğim için. Yeni yeni ilgimi çekmeye başladı futbol.
Geçen sezon Haaland şuan Mbappe baya önce bence

Mbappé ama Madrid'e gitmediği için kariyerine başlamadan veda etti. Resmen Real Madrid ve ronaldo posteriyle büyüyen çocuk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sezonki istatistiklerine bakarsak eğer

Haaland: 30maç 29gol 8asist = 37G/A

Mbappé: 46maç 39gol 26asist = 65G/A

Bu sezon Mbappé çok çok daha iyi.

Mbappe daha golcü ancak Haaland sanki bir forvet denince akla gelen her şeyi kapsayan bir golcü. Kariyer açısından şuan Mbappe daha iyi olabilir ancak PSG'de kaldığı için ileriki yıllarda Haaland'ın öne geçeceğini düşünüyorum. Ayrıca Mbappe Kariyer başlangıcında bile Efsanevi AS Monaco (2016-17 sezonu kadrosuna bakarsanız hangi isimler olduğunu göreceksiniz.) Oynamış Bir Adam. Haaland ise Bryne FK'den Molde yapıp oradan RB Salzburg'da kalitesini, yeteneğini, potansiyelini ve gücünü tam olarak gösterip akıllıca bir tercihle herkes ona talip olsa bile baskı altında olmayacağı ve oyuncu gelişimi ünlü bir takıma Dortmund'a transfer oldu. Güzel bir kariyer planlaması oldu kendisi için. Rahmetli Mino Raiola (Allah Rahmet Eylesin) Güzel bir Planlama sistemi yapmış Erling Braut Haaland için.

Geri
Yukarı