MEB GM eTab4 Depolama Birimi Değişimi Mümkün Mü?

bepo-ms

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu tabletlerde çok sıkıntılı bir yazılım olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bu tabletlerin depolama bölümünü değiştirmek mümkün mü? Bilgisayarda HDD değiştirmek gibi bir şey yapabilir miyiz? Yapabilirsek bu android yazılımını nasıl yükleyebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımını değiştirebilirsin ama bu yasal değil ve bildiğim üzere tabletler her ay kontrol ediliyor.
Ben bilgisayardaki HDD'yi değiştirdiğimiz gibi bu tabletteki depolama bölümünü değiştirebilir miyiz onu soruyorum. Değiştirince zaten MEB'in kontrol ettiği yazılım da eski depolamada kalmış olur böylece kurtuluruz rahat rahat kullanırız demiştim. Peki bu mümkün mü? Mümkünse boş depolama bölümüne nasıl sıfırdan android yazılımını atacağız.

@SypeR hocam bu mümkün mü?

Ben bilgisayardaki HDD'yi değiştirdiğimiz gibi bu tabletteki depolama bölümünü değiştirebilir miyiz onu soruyorum. Değiştirince zaten MEB'in kontrol ettiği yazılım da eski depolamada kalmış olur böylece kurtuluruz rahat rahat kullanırız demiştim. Peki bu mümkün mü? Mümkünse boş depolama bölümüne nasıl sıfırdan android yazılımını atacağız.

@SypeR hocam bu mümkün mü?
Onun yerine tableti rootlayarak 'mdm ve mdm mesaj' ı kaldırarak tableti özgürleştirebilirsin. :)

Peki bunu yaparsam tamamen sorun çözülür mü? Format atmak gibi olur mu? Bir de yanlış yapıp kullanılamaz hale getirmekten korkuyorum.

Cihaz üstündeki NAND yongayı değiştirebilmek için elinin altında baya gelişmiş araçların olması gerekli. Yani bunu düşünecek olursak normal birinin NAND yongayı değiştirmesi imkansız gözüküyor. Ama Root ile engellemelerden kurtulabilirsin. Tabii root içinde ilk olarak tableti sıfırlaman gerekli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı