MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikler yayınlandı

Önlüğe dair yönetmelikte bir şey olurdu bence. Bakan teşvik edeceğiz demişti, zorunlu olacak değil. 24 Kasım'da da yetişirse bir tane hediye etmeyi düşünüyor. 🤔

Rica ederim. ❤️
Ablam öğretmen, onun okulunda zorunlu olacakmış yani müdür öyle demiş, ama yönetmeliğe eklenmediyse zorunlu olmaz herhalde.

"Türk Dili ve Edebiyatı ile yabancı dil derslerinin her bir sınavı; dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılır.”

“Sınavlar her alanın öğretim programlarında öngörülen ölçme ve değerlendirme ölçütlerine göre yapılır. Sınavlar, cevaplarını öğrencinin oluşturduğu ve farklı bilişsel düzeylerdeki kazanımları ölçen maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılır.”

Bu iki madde var bununla alakalı.

1. maddeye göre İngilizce gibi yabancı derslerde olan "speaking, writing, listening, grammar" gibi ayrımlar Edebiyat dersinin sınavında da geçerli olacak. Yani öğrenciler bu dört alandan ayrı ayrı değerlendirilip ona göre puan alacaklar.

Diğer maddeye bakarsak da ..."cevaplarını öğrencinin oluşturduğu..." kısmı klasik sisteme işaret ediyor gibi. 🥲
Sınavların online olmayacağı kesin galiba... Sadece Edebiyat ve ingilizce için yüz yüze düşünülebilir aslında 🤨

Olabilir. Güzel bir tasarım çıkarsa giyilebilir de aslında. Bakalım bizleri ne bekliyor? 👀
İsim işlemeli olup MEB tarafından gönderileceği söyleniyor ama beden konusu nasıl olacak onu anlamadım, herkesin hangi bedeni giydiğini bilemezler yani.

İsim işlemeli olup MEB tarafından gönderileceği söyleniyor ama beden konusu nasıl olacak onu anlamadım, herkesin hangi bedeni giydiğini bilemezler yani.
Ölçü alırlar herhalde, 24 Kasım'da hediye edeceğiz diyordu dediğim gibi. O zamana kadar yetişir herhalde. 🤔

Sınavların online olmayacağı kesin galiba... Sadece Edebiyat ve ingilizce için yüz yüze düşünülebilir aslında 🤨
Düşünmezler bence. 🤓

Ölçü alırlar herhalde, 24 Kasım'da hediye edeceğiz diyordu dediğim gibi. O zamana kadar yetişir herhalde. 🤔

Düşünmezler bence. 🤓
Hocam öyle demeyin bu ülkede her şey son dakika 🤓

Düşünmezler bence. 🤓

1694176056477.png

Hocam o açıklamalar AÖL için değil galiba.

Son düzenleme:
Ziya Selçuk boşu boşuna çok laf yedi, hadi bakalım. Başarılar şimdi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı