MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğindeki değişiklikler resmi gazetede yayımlandı

Tabii ki düşüncelerimi belirtmek isterim:

Eki Görüntüle 1937076

Bunun hâlâ yeterli sistem olduğunu düşünmüyorum. Liselere de üniversitedeki sistem getirilmelidir. Her bir zayıf ders, seneye alttan olarak alınmalıdır.

Eki Görüntüle 1937077

Bazı öğrenciler devamsızlık yapıyordu ve velisinin haberi olmuyordu. Mantıklı buldum.

Eki Görüntüle 1937079

Özürsüz devamsızlıktan caydırmak adına güzel olabilir, öğrenciler kafasına göre okuldan kaçmaz bundan sonra.

Eki Görüntüle 1937080

Test sınavlar da öğrencileri tembelliğe itiyor, bir şeylerin yapılması lazımdı.

Eki Görüntüle 1937082

Mantıklı buldum. Kendi dilimizi düzgün konuşamayanlar, dinlediğini ve okuduğunu anlamayan birçok öğrenci mevcut.

Eki Görüntüle 1937083

Bakanlık ilk açıklama yaptığında böyle bir şeyin olacağı zaten belliydi ve örgün eğitimden açık liseye geçen öğrenci sayısı çok fazlaydı, kısıtlamanın gelmesi gerekiyordu.

Özetle bir şeyler yapılmaya çalışılmış, yeterli mi diye soracak olursanız bence değil. Hiç yoktan iyidir diyelim. Umarım zamanla kayda değer gelişmeler yapılacaktır.

Ortaokulda Din dersini 16 saat yapmak hakkinda ne dusunuyorsunuz? Ekonomiyi düzeltmek içinde bu kadar uğraşsalar keşke?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YKS testken yazılıların yazılı yoklama olması çok komik.

Bizimle dalga geçiyorlar.

Geri
Yukarı