Meb sınav rezilliği

Yer
S.H.I.E.L.D.
Herkese merhaba arkadaşlar öncelikle. İçerisinde bulunduğum durumdan çok bunaldığım için sizlere anlatabileceğimi düşünüyorum. Kısaca sizi sıkmadan hemen konuya geçeyim. Evet arkadaşlar MEB sınav yapılacağını duyurmuştu ama en az 1 hafta öncesinden haber verileceğini de söylemişti. Dün akşam telefonuma 4.11.2020 tarihin de saat 22.17 civarın da sınavların başladığını söyleyen bir öğretmenim mesaj attı yani sınava 4 gün kala. Hani en az bir hafta öncesinden haber veriliyordu. Ayrıca her gün 2 adet sınav var ve listeyi çok geç açıkladıkları için bu sınavlara nasıl çalışmamızı bekliyorlar hala anlamamaktayım. İşin daha kötüsü ise öğretmenler sınavlara dair hiçbir bilgisi yok. Öğretmenlere sınavın nasıl olacağını, en son nerelerden çıkacağını sorduğumuz zaman hiçbir bilgimiz yok zümre olarak daha toplanmadık cevabını almaktayız. Sınava 4 gün var hatta bu soruyu bugün sormuştuk yani 3 gün var ama adamların sınavlara dair hiçbir bilgisi yok. Ayrıca dersini bile vermedikleri bir dersten sınav yapacaklar. Dersin adı ise astronomi ve uzay bilimleri. Eylül ayında okul açıldığından beri bu ders hakkında hiçbir bilgi verilmedi ve daha önce bu dersi görmedik. Sınıf öğretmenimize durumu anlattığımız zaman ders öğretmeniyle konuşun demekte ama dersin öğretmeninin olmaması gibi bir çıkmaza giriyoruz. Zaten verilen eğitim kısıtlı hatta pek bir şey anlatılmıyor, anlaşılmıyor ama bunlar hala tüm müfredattan sorumlusunuz demeyi iyi biliyorlar. Zaten öğretmenlerin sınavlar hakkın da tek bildiği şey. Başka liselere giden arkadaşlarımla konuştuğum zaman sınav hakkında öğretmenlerinin bir şey söylemediğini onların olmayacağını söylüyorlar. Koskoca şehirde sadece bizim okulumuz mu sınav olacak yani? Arkadaşlar size sorum ise ben bu okulu nereye şikayet edebilirim. Bu sınavları nasıl doğru düzgün hazırlatabiliriz. Diğer okullar sınav olmazken bizim sınav olmamız, sınavların son dakika yangından mal kaçırır gibi açıklanması, görmediğimiz dersten sınav olacak olmamız, öğretmenlerin sınav hakkın da bilgi vermemesi ve yardımcı olmamaları içime çok oturuyor. Bir daha eğitim sistemimizin ne kadar kötü olduğuna şahit oldum.
Not: Yazdıklarımdan sonra gittiğim lisenin kötü bir lise olabileceği fikrine sahip olmuş olabilirsiniz ama okuduğum lise kötü bir lise değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzüldüm hocam, benim tavsiyem İlçe Eğitim Müdürlüğüne velinizle beraber gidip durumu izah etmeniz. Daha doğru düzgün eğitim alınmamış, bilgisayarı olmayan evinde interneti olmayan birsürü insan var okullar doğru düzgün açılmadan sınav yapmaya çalışıyorlar.

Söylediklerinizde çok haklısınız, maalesef eğitim sisteminin durumu belli, LGS sınavında da örnek sorular ile alakasız matematik sınavı yüzünden de çok fazla kişinin emeği çöp olmuştu.
Adınıza üzüldüm.

Teşekkürler.

"Rezilliği" değil de "Rezillikleri" desen daha doğru olurdu. Çünkü aynı haltın lacivertleri yıllardır sürekli tekrarlanıyor. İşi bilmeyen adama işi verip kayırırsan olacağı bu.

Haklısınız.

Üzüldüm hocam, benim tavsiyem İlçe Eğitim Müdürlüğüne velinizle beraber gidip durumu izah etmeniz. Daha doğru düzgün eğitim alınmamış, bilgisayarı olmayan evinde interneti olmayan bir sürü insan var okullar doğru düzgün açılmadan sınav yapmaya çalışıyorlar.

Teşekkürler hocam. Milli eğitim bakanlığı iletişim merkezine şikayet etmeyi düşünüyoruz.

Saçma yani sınavların ne acalesi var? Covid tedavisini bulunmuş diyorlar az daha beklense olmaz mı? Anlamadım dertleri aceleleri ne? Zaten dönemde tek sınav olacağız.

Aynen öyle ama bizi dinleyen kimse yok.

İnternet sorunu yüzünden derslere katılamıyorum. Evden kitaptan yapayım diyorum soruyorum öğretmene nerden çıkacak. En son geldiğimiz yere kadar diyor... Anlamadım ne yapmaya çalışıyorlar.

İnş virüs gelirde bana bulaşır ölüpte kurtulurum yeter kimse bu kadar eziyet çekmedi ben nasıl yapacağım matematiği 9. sınıfn 2. döneminde iptal oldu okullar neredeyse 10 aydır doğru düzgün dersmi gördükte yazılı olucaz 4 Mbps internet ile derslere giremiyorum sürekli ping var EBA desen videolar 4 Mbps ile 10 yılda dona dona açılyıor keşke MEB bu mesajlara baksana biraz içi acısa.

Geri
Yukarı