Media Creation Tool ile USB yazdırma

KYKPAT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Media Creation Tool ile flash belleğe Windows 10 kurmayı deniyorum şu an. Rufus programı ile bir farkı var mı? Rufus programıyla flash belleğe yazarken FAT32 formatına yazıyorduk. Bu program hangi formatta yazıyor? Bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisi biçimlendirirken hallediyor. Yapmanız gereken bir şey yok.

Media Creation Tool ile flash belleğe Windows 10 kurmayı deniyorum şu an. Rufus programı ile bir farkı var mı? Rufus programıyla flash belleğe yazarken FAT32 formatına yazıyorduk. Bu program hangi formatta yazıyor? Bir sıkıntı çıkar mı?

Windows 8'den sonrasında bütün dosyaları direkt olarak diske attığınızda, direkt olarak boot alabiliyor. UEFI'de oluyor. Rufus vb. programlarla hiç uğraşmanıza gerek yok.

Media Creation Tool otomatik olarak USB'ye yazdırıyor ama MBR GPT ayarını nasıl yapıyor bilmiyorum. Örneğin benim sistem MBR ile boot ediliyor UEFI desteği yok anakartımda. Rufus'ta bunu seçebiliyordum, Media Creation Tool'da böyle bir seçenek olmadan direk olarak USB'ye yazdırdı. Yazdırdığı USB'yi açıp boot ettim sorunsuz devam etti ve kuruldu, anakartı algılayıp otomatik olarak ona göre MBR GPT seçimimi yapıyor yoksa başka bir şey mi yapıyor bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı