Windows 10 Media Creation Tool ile İndirilip Yükseltme

balta1087

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, rezerve ettiğim halde bana yükseltme seçeneği gelmedi. Windows Update'e bakınca "Windows 10 Home Single Language sürümüne yükselt: Başarısız" diyor. Evdeki diğer dizüstüne'de aynı gün rezerve etmiştik ona dün gece yükseltme seçeneği geldi ve gece Windows 10'a geçtik o bilgisayarda. Her neyse bana gelmedi rehberden bakarak bu aracı indirmeye karar verdim. Bu aracı çalıştırmadan önce $Windows.~BT klasörünün boyutu 5.53 gb'dı. Çalıştırıp hiç ilerlemeden kapattım aracı dosyanın boyutu 1.4 gb'a inmişti ve $Windows.~WS diye bir klasör oluşturmuştu. Bu herhangi bir sorun teşkil eder mi? Ayrıca diğer bilgisayarda sadece $Windows.~BT klasörü var. Şimdi tekrar yükseltmek için çalıştırdığımda, yükseltme seçeneğine tıkladım ve indiriyor. Acaba yükseltme seçeneği değilde herhangi bir medya aracına iso dosyasını indirip mi yükseltseydim. Elimde Windows 10 olurdu. Son olarak bu araçlar yükselttiğim için lisans da herhangi bir sorun olur mu? Windows 10 ile ilgili tüm sorularım ve sorunlarım bunlar cevaplarsanız sevinirim.

Bir şey olmuyor. Boyutları tam aklımda değil ama aynı olay bana da oldu. 3 ayrı cihazımda 3 ayrı durum oluştu. Hepsinde rezerve ettim diye hatırlıyordum ama tekinde etmemişim, Windows Update'ten rezerve et butonuna basınca bir şey olmuyordu. Media Creation'u indirdim şu an o kuruluyor. Tekinde rezerve ettim ama bildirim gelmedi, Windows Update'te bir şey yoktu. Onda da Media Creation'u indirdim onu kurdum. Diğerinde de Windows Update'e yükselt butonu geldi oradan yükselttim. İkisi sorunsuz çalışıyor. İlk anlattığım da ikincisi gibi yükleniyor.

Lisansta sorun çıkmadı hiçbirinde. Ben daha silmedim ama şimdi deneyeyim. Windows.old klasöründe bir şeyleri silmemi engelledi, TrustedInstaller size izin vermeli diyor.

BT'de NewOS isimli bir klasör içi boş olduğu halde aynı şekilde TrustedInstaller izni istiyor. Onun dışındakiler silindi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı