Çözüm Media Encoder Render Alırken Donma Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
NVIDIA'nın son sürüm sürücüsü ile Media Encoder'da render almaya çalıştığınızda donma sorunu yaşayacaksınız:

Recep abi merhaba bugün yaşadığım bir sorunu ve çözümünü paylaşmak istiyorum seninle. Dün 18'den beri abi hiçbir şekilde bilgisayarda render alamıyordum. Yüzde 4 geliyordu donuyordu. Görev yöneticisinden baktım PC işlem yapmıyordu. Eklediğim tüm geçiş efektlerini kaldırıp render almayı tekrar denedim. Bu arada bunların hepsi her gün kullandığım efektlerdi, yine bir şey değişmedi. Kasa bilgisayarımda sorun olduğunu düşündüm.

Tüm dosyaları alıp laptopta render almayı denedim. Yüzde 13 kadar sorunsuz gitti aynı sorun burada da oldu. Videoyu baştan laptopta sıfırdan geçiş efektsiz editlemek istedim 5.dakikaya geldiğimde test için render almak istedim yine aynı olay yaşandı. Sonra aklıma CPU'dan render almak geldi bunu seçtim 5 saat dedi rendera sorunsuz şekilde videoyu çıkardı. Sonra sebebi düşündüm dün NVIDIA gelen güncellemeyi hem kasa PC hem de laptop yapmıştım, tek ihtimal bu geldi aklıma. Galiba güncellemeden sonra Premier bir şekilde etkiledi gibi. Bilgin olsun diye paylaşmak istedim abi :D

Sorunu çözmek için iki seçeneğiniz var:
  • Eski sürüme geri dönmek
  • Studio sürücüsünü kurmak.
Biz sorunu studio sürücüne geçerek çözdük. Buradan kolayca geçebilirsiniz:

1610632541361.png

NVIDIA'nın son sürüm sürücüsü ile Media Encoder'da render almaya çalıştığınızda donma sorunu yaşayacaksınız:

Sorunu çözmek için iki seçeneğiniz var:
  • Eski sürüme geri dönmek.
  • Studio sürücüsünü kurmak.
Biz sorunu Studio sürücüne geçerek çözdük. Buradan kolayca geçebilirsiniz:

Eki Görüntüle 835631

Hocam, ben de neden çöküyor diyordum. Deneyeceğim, teşekkürler 😋. Bu arada nick güzelmiş hocam :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı