Media Markt'da Gördüğüm Bakkal PC'si

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Bugün İstanbul 212 AVM'de gördüğüm bakkal PC'sinin fotoğraflarını çektim.

Görevliye sorduğumda içinde R7 240 olduğunu öğrendim :D İşlemci ise gördüğünüz gibi önceki nesil olan Haswell ailesinden, yani kasanın dış görünüşü hariç(4460 kötü bir işlemci değil lakin skylake çıkmış ve 2600 TL'den bahsediyoruz) tutulucak bir tarafı yok sistemin ama 2600 TL'ye satılıyor. Yan tarafında önerilen ekranıda aldığınızı düşünürsek 3000 TL'lik bir masraf yapmış oluyorsunuz ve elinizde R7 240 ekran kartlı bir sistem oluyor :) İşin üzücü kısmı ise satıcı arkadaştan bu bilgisayarın özelliklerini soran 2-3 ergen olmasıydı. Kendilerine bu sistemin kötü olduğunu söyledim, "evet abi 128 bit ekran kartı varmış zaten" cevabını alınca, laf anlatmaktan vazgeçtim.
Başka bir açıdan bakacak olursak, bana göre bu bir nevi nitelikli dolandırıcılıktan başka bir şey değil, koskoca Media Markt'ın 2600 TL'ye insanlara sattığı sisteme bakın ve de bu "oyuncu PC'si " olarak lanse edilen bir sistem. Şimdi size soruyorum, dağın başındaki evleri deniz kenarı diye satan Banker Bilo filmindeki Maho'dan ne farkı var bu bakkal arkadaşların ?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke bir de orda çalışana sorup çaktırmadan ses kaydı anlatsaydın. Bak nasıl oynuyordu kendi hayal dünyasında GTA 5'İ Ultra 200 FPS :D .
Şaka bir yana gerçekten bu bilgisayarları, oğluna yada bir yakınına bilgisayar almak isteyen ancak pek anlamayan insanlara palavralar sıkarak satıyorlar (Kakalıyorlar.).
Yani yazık günah ne diyelim, sonrası malum forumlarda onu değiştrebilir miyim bunu değiştire bilir miyim, oyunlarda kasma, ısınma donma ve boynu büküklük, hüzün...

Burada aslında Media Markt dolaylı yoldan dolandırıcılık yapmış oluyor. Ki o Exper'in masaüstü modeli eski diye biliyorum. Ellerinde kalmış da olabilir. :D Ya zaten Media Markt'a itibar göstermek yanlış aslında ama neyse. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı