MediaMarkt kullanılmış ürün sattı

Tokiler

Decipat
Makaleler
1
Herkese mehaba, MediaMarkt'ın kullanılmış ürün sattığını anlatacağım. Öncelikle ben MediaMarkt'ın İnternet sitesinden, şubat ayında 1300 TL'ye düşmüş Xbox One S all Digital'i aldım. 1 hafta sonra geldi ve evde açtığımda kutuda güvenlik bandı yoktu. Kablolar, piller, kullanım kılavuzları ambalajlarından çıkarılmış şekilde olması gereken yerde değildi. Kontrolcüyü aldığımda RB tuşunun takılmış olduğunu gördüm. Resmen bana kullanılmış ürün satmışlardı. Cihazı prize taktığımda normalde bir saat civarı süren güncellemelerin hepsi yapılmıştı ve cart diye ana menü açıldı. Ben konsolu hemen kargo şubesine götürdüm ve tutanak tutmalarını istedim. Herkese yaptıkları gibi bana da tutanak tutmadılar. MediaMarkt'ı aradım ve bana, tutanağa gerek olmadığını söylediler. Aras Kargo'ya değişim gerekçesiyle konsolu verin dediler. Hafta sonu almıştım, salı günü depoya geri gitmiş konsol. Uzun bir bekleme sonucu tekrar aradım ve 2 hafta boyunca ürün kontrol ediliyor diye oyaladılar beni. Ha bu arada, konsolun içinde gelen hediye oyunlar da kullanılmıştı. 2 haftalık aradan sonra şunu yanlış yapmışsınız bunu yanlış yapmışsınız diyerek beni oyalamaya çalıştılar. Oysa sadece müşteri hizmetlerinin dediğini yapmıştım. Her telefona çıkan farklı bir şey söylüyordu. 1 ay aradan sonra tüketici hakem heyeti'ne başvurdum. O arada aradığımda telefona çıkan bir çalışan ürün değişimi yapmayacaklarını ancak parayı geri vermeye çalışacaklarını söylediler. Aradan 1-2 ay daha geçince yani aşağı yukarı konsolu aldıktan 3 ay sonra birden paramı hesabıma yatırdılar. Ben de uğraşmaktan bıktığım için bir şey demedim. Size önerim, MediaMarkt'tan alışveriş yapmamanız yönünde. Binlerce lira verdiğiniz üründe sorun çıkarsa üzülürsünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende kaç gündür insanı tilt eden Xiaomi servisiyle uğraşıyorum. Kısacası bu metinden çıkaracağımız sonuç Türkiye servislerinin rezalet olduğu.

Yeni konular

Geri
Yukarı