MediaMarkt siparişimin görünmemesi

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
15.01.2018 tarihinde Mediamarkt'ın internet sitesi üzerinden Sony MDR 450AP model kulaklığı indirimde gördüm. 3 adet ürün kalmıştı birini aldım. Siparişiniz başarıyla ulaşmıştır yazdı ve mail geldi siparişiniz alındı diye. Hesabım/ siparişlerim kısmında görünen bir şey yoktu ancak sisteme geç düşüyor dedim ve sabahı bekledim. Alışverişi gece 23 sularında yaptım. Neyse, öğlen baktığımda yine siparişim görünmüyordu. Sipariş numarası falan yazıyor ancak sipariş takip bölümünden de kontrolü sağlanamıyor. Böyle bir sipariş bulunamadı diyor. Mail attım müşteri hizmetlerine ve verdikleri cevap şu;
'Bu sipariş numarasıyla herhangi bir sipariş bulunmamıştır. Eğer ödeme alındı ise ekran görüntüsünü atın' denildi.
Mobil bankacılığı daha önce kullanmıyordum. Hemen indirip şifre oluşturup girdim ancak daha detaylı kullanmak için şubeye gidip sözleşme imzalamamız gerekliymiş.
Şimdi anlamadığım olay şu.
Mediamarkt bu sipariş numarasını kafasına göre mi yolluyor da bana bu numarayla sipariş bulunamadı diyor? Bana gelen sipariş takip numarası ne işe yarayacak o zaman ve o numara bir işe yaramayacaksa neden yollanıyor? Sanırım PC’de bot var rastgele sipariş numarası yolluyor. Bu sorunun yaşayınca araştırdım ve böyle mağdur olan çok insan varmış ve bende onlara katıldım. Mağaza ismine güvenip alışveriş yaptım ki oradan ilk alışverişimdi. İlk alışverişin böyle olması gerçekten berbat. Keşke biraz daha fazla para verip Hepsiburada'dan alsaydım. En azından ürünüm yolda olurdu. Bugüne kadar ne N11'den ne de Hepsiburada'dan sorun yaşamadım. Bu üzdü gerçekten.
Bu konu karşısında ne yapmalıyım? Daha önceden bunu yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?
Gelen mail aşağıda.
Bir de utanmadan lojistik merkezine başarıyla ulaşmıştır denilmiş. Bu mu başarı? Yazık gerçekten.
Opera Anlık Görüntü_2018-01-16_152457_outlook.live.com.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı