MediaMarkt'tan alınan laptop değişebilir mi?

yksmagduruyuz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir soru soracaktım. Ben bundan yaklaşık 4 ay önce mediamarktan Casper Excalibur G770.1245-BFJ0P-B/i5-12450H/16GB RAM/1 TB NVMe SSD/RTX3050 4GB/15.6'' FHD/Win 11 gaming laptop siyah metal laptop aldım. Bunu değiştirip yerine APPLE Z1240009K/ Mac Air/ M1/ 16GB RAM / 256GB SSD/ 13.3 inç/ Uzay Grisi almak istiyorum. Nasıl bir yol çizebilirim, değiştirirler mi aldığım? Laptopta hiçbir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bir soru soracaktım. Ben bundan yaklaşık 4 ay önce mediamarktan Casper Excalibur G770.1245-BFJ0P-B/i5-12450H/16GB RAM/1 TB NVMe SSD/RTX3050 4GB/15.6'' FHD/Win 11 gaming laptop siyah metal laptop aldım. Bunu değiştirip yerine APPLE Z1240009K/ Mac Air/ M1/ 16GB RAM / 256GB SSD/ 13.3 inç/ Uzay Grisi almak istiyorum. Nasıl bir yol çizebilirim, değiştirirler mi aldığım? Laptopta hiçbir sorun yok.

Maalesef değiştirmezler.

Degisim zaten hicbir zaman mumkun degil. Sadece ilk 14 gun icerisinde iade hakkiniz var. Elinizdeki urun 4 aylik yani artik ikinci ele dusmus bir urun. Bu sebeple herhangi bir urunle degisim ve buna bagli fiyat farki cikarilmasi mumkun degil. Elinizdeki cihazi satip uzerine para ekleyerek alabilirsiniz MacBook Air'i.

14 gün geçtiği için değişim veya iade olmaz, ayrıca MediaMarkt iade konusunda çok zorlayabiliyor. Geçen sene mağazadan aldığım bir ürünü 3 gün sonra iade etmek istedim almadılar. İnternetteki herhangi bir satıcıdan neredeyse yarı fiyatına almış olsaydım iade edebilecektim muhtemelen.

14 gün geçtiği için değişim veya iade olmaz, ayrıca MediaMarkt iade konusunda çok zorlayabiliyor. Geçen sene mağazadan aldığım bir ürünü 3 gün sonra iade etmek istedim almadılar. İnternetteki herhangi bir satıcıdan neredeyse yarı fiyatına almış olsaydım iade edebilecektim muhtemelen.
Evet mağazadan alınan ürünlerde iade kabul etmiyorlar. Bu yüzden yüksek tutardaki alışverişler için internetten almak en iyisi.

Şu birilerini bir konuda bilgi sahibi olmadığı için tiye alma kültüründen ne zaman vazgeçeceğiz bilmiyorum.

14 gün cayma hakkı sadece E-Ticaret kanallarında geçerli ve belli başlı ürünlerde uygulanıyor.

Mağazadan aldığınız bir üründe size yanlış bilgilendirme yapılmış ve etikette belirtilen özellikleri karşılamıyor ise ürünü iade veya değişim yapabilirsiniz. Ürün arızalı veya kusurluysa 1 ay içerisinde bildirmeniz halinde servis tarafından incelenerek değişim yapılır. Böyle durumlar dışında mağaza alışverişinde koşulsuz iade/değişim hakkınız bulunmuyor. Bazı şirketler politikası gereği aynı gün veya 1 hafta içinde inisiyatif ile bunu uygulayabiliyor.

Yani ürününüz için iade/değişim mümkün değil.

Degisim zaten hiçbir zaman mumkun degil. Sadece ilk 14 gun icerisinde iade hakkiniz var. Elinizdeki ürün 4 aylik yani artik ikinci ele dusmus bir ürün. Bu sebeple herhangi bir urunle degisim ve buna bagli fiyat farki cikarilmasi mumkun degil. Elinizdeki cihazi satip uzerine para ekleyerek alabilirsiniz MacBook Air'i.

Mağazada fatura kesildiği an seni tanımazlar.

Geri
Yukarı