Çözüm MediaTek MT7921 hatalarına çözüm

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Eğer bir ASUS laptopa sahipseniz belki MediaTek MT7921 Wi-Fi sürücüsünü duymuşsunuz hatta belki kod 43 ve kod 10 hatasını da yaşamışsınızdır bile. İnternette birçok "çözümü" olan bu illet sorunun maalesef sadece 2 adet kesin çözümü bulunmakta, yani en azından tecrübe ettiklerim arasında. Birinci çözümü daha deneme aşamasındayım, kesin çalışır garantisi veremem ama @Expert2K kullanıcısının yorumuyla öğrendiğim sürümü güncelleme; bu çözüm için, eğer ASUS sahibiyseniz, önce internetten ASUS İndirme Merkezi'ne girin, ASUS'lu değilseniz kendi bilgisayarınızın sürücülerini bulabileceğiniz bir siteye girin, kendi bilgisayarınızın modelini veya seri numarası ile bilgisayarınızın sürücülerini bulun ve, tercihen, son sürümü yükleyip kurun. Kurması ise bir .exe dosyası açmakla aynı. İkinci çözüm olaraksa basitçe teknik servise başvurun. Bu kadar. Başka bir kalıcı çözüm ben şahsen daha karşılaşmadım. Bilgisayarı aç sonra kapat, sürücüyü sil tekrar yüklensin, soğut veya ısıt gibi çözümler bir süreliğine işe yarayıp sonra yine bozan çözümler.

Tekrardan merhaba, birinci çözümün deneme aşamasında olduğumu söylemiştim önceki mesajda. Birinci çözümü uyguladığım bilgisayarımda az önce kısa bir kesinti yaşandı (sürücü hatası değil, aygıt kendiliğinden kapandı).
Ayrıca düzeltme: İkinci çözümün de "kesin" bir çözüm olduğunu söyleyemem zira tam 1 sene sonra aynı hata tekrarladı :).
Bu bilgiler ışığında tek ve kesin çözümün kartı değiştirmek olduğu kanaatine vardım. Eğer başka bir yönteminiz varsa ve iletirseniz teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam PC Modeliniz nedir ? Benim Asus Tuf F15 Laptop, sizin düzelince ben de bi denemek istedim aynı şekilde oyuna girince Wi-Fi kopması yaşıyorum. Sorunum devam ediyor.

PC'm şu hocam. My asustan bir driver kontrolü yapmanızı tavsiye ederim, sorunun devam etmesi halinde de asus destek ile konuşup garanti kapsamında ise cihazınız bir bakıma götürmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Hocam PC Modeliniz nedir ? Benim Asus Tuf F15 Laptop, sizin düzelince ben de bi denemek istedim aynı şekilde oyuna girince Wi-Fi kopması yaşıyorum. Sorunum devam ediyor.
hocam çözüm bulabildiniz mi? Bende de sürekli kopuyor bağlanıyor devamlı bir şekilde. Ve fark ettim ki bunu sadece 5ghz e bağlanınca yapıyor.

hocam çözüm bulabildiniz mi? Bende de sürekli kopuyor bağlanıyor devamlı bir şekilde. Ve fark ettim ki bunu sadece 5ghz e bağlanınca yapıyor.
Hocam naptım biliyor musun çok enteresan olacak biliyorum ama durum kendi kendiliğinden çözüldü. Şöyle ki ben Wi-Fi kullanmayı bırakmıştım umudumu kestim belki 5 6 ay wi-fi kullanmadım sonrasında ise sürücüyü de kaldırmıştım ara sıra My Asus programını açarım ayda 1 defa vs. denk geldi yine programı açtım sürücü güncellemeleri var mı diye kontrol ettim kurdum ve ondan sonra kopmadı. Herhangi bir alakası var mı bilmiyorum ama durum bu hocam : )

Yeni konular

Geri
Yukarı