MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN kartı çalışmıyor

Merhaba hocam, Realtek Wi-Fi kartları güzel kartlardır aslında ama demek ki bu modeldede sorunlu bir model olabilir. Benim kartta yazdığım sorunu kendimce çözdüğümden beri yani yaklaşık 1-1.5 aydan beri hiçbir sorun olmadı. Ama yine de bu kartı önermem size. Ayrıca Wi-Fi kartı yerine çoğu kartı takabilirsiniz 2 model ile sınırlı değildir. Ben size Intel AX201 Wi-Fi 6 kartını öneririm. Ama ilk önce dediğim yöntemi deneyebilirsiniz. Statik elektriğin gitmesi için cihazdan bataryayı ayırmak gerekmekte. Bataryayı tamamen bitirmek statik elektriğin gitmesine çözüm olmayabilir. Eğer elinizden geliyorsa bataryayı söküp yazdığım çözümü adım adım yapmanızı tavsiye ederim.

Not: Wi-Fi kartını başka bir model ile değiştirmek cihazınızı garanti dışı bırakır. Garanti bozulmaması için aynı model ile değiştirmek gerekmekte.

Hocam çok güzel anlatmışsınız. Lakin bataryayı çıkarmadan bu iş mümkün değil mi? Bataryayı sonuna kardar bitirebilirim.

Hocam çok güzel anlatmışsınız. Lakin bataryayı çıkarmadan bu iş mümkün değil mi? Bataryayı sonuna kardar bitirebilirim.
Hocam orda biraz ben yanlış anlatmışım ayırmak derken sadece anakarta bağlanan soketi çıkartmanız yeterli. şarjı 0 a da indirseniz bataryanın üzerinde küçük de olsa bir gerilim kalır. En sağlıklısı soketi çıkartıp power tuşuna 15 sn basılı tutmak. Birde wifi kartını da söküp takmıştım ben. wifi kartı ssd nin altında bulunuyor. Bu arada bu işlemi yaptığımdan beri şu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Hocam orada biraz ben yanlış anlatmışım ayırmak derken sadece anakarta bağlanan soketi çıkartmanız yeterli. Şarjı 0'a da indirseniz bataryanın üzerinde küçük de olsa bir gerilim kalır. En sağlıklısı soketi çıkartıp Power tuşuna 15 sn basılı tutmak. Bir de Wi-Fi kartını da söküp takmıştım ben. Wi-Fi kartı SSD'nin altında bulunuyor. Bu arada bu işlemi yaptığımdan beri şu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Hocam dediyiniz uygulayıcağım. Teşekkürler.

Hocam orda biraz ben yanlış anlatmışım ayırmak derken sadece anakarta bağlanan soketi çıkartmanız yeterli. şarjı 0 a da indirseniz bataryanın üzerinde küçük de olsa bir gerilim kalır. En sağlıklısı soketi çıkartıp power tuşuna 15 sn basılı tutmak. Birde wifi kartını da söküp takmıştım ben. wifi kartı ssd nin altında bulunuyor. Bu arada bu işlemi yaptığımdan beri şu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım.
Hocam şöyle bir şey duydum.Wifi kartı m2 sdd nin altında olduğu için ısınıyor ve kart kendini kapatıyor.SSD nin yerini deyişsek olumu?

Son düzenleme:
Merhaba yeni aldigim laptopa windows 11 pro kurdum ama wifi gorunmuyor ne yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz
Pc modeli hp viscus rayzen7 6800 h rtx3050ti modeli

Merhaba yeni aldigim laptopa windows 11 pro kurdum ama wifi gorunmuyor ne yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz
Pc modeli hp viscus rayzen7 6800 h rtx3050ti modeli
sorunu ethernet kablosu ile bağlayıp yüklemeleri otomatik almasını sağlayarak hallettik

Dosya Ekleri

• A0414C7F-16D5-4C6F-A509-979EC5DDB62B.jpeg
    A0414C7F-16D5-4C6F-A509-979EC5DDB62B.jpeg
    156,9 KB · Görüntüleme: 46
  • 84BB2300-400E-43CD-845B-DA0E9410CC07.jpeg
    84BB2300-400E-43CD-845B-DA0E9410CC07.jpeg
    143,8 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Hocam dediyiniz uygulayıcağım. Teşekkürler.

Hocam şöyle bir şey duydum.Wifi kartı m2 sdd nin altında olduğu için ısınıyor ve kart kendini kapatıyor.SSD nin yerini deyişsek olumu?
Doğru mantık ssd ısındığı zamanda yapabilir ama, bende wifi sorun yaptığı zaman ssd herhangi bir yük altında değil iken yani ssd normal sıcaklığında ve genelde hep pc boştayken yapıyordu bende ki pek ısınma ile alakalı değildi. Wifi kartı zaten 2. ssd slotunun altında. sonradan ssd eklemediyseniz boştur zaten orası.Ben sonradan ssd ekledim 2. slot dolu . Dediğim gibi sorunu çözdüğümden beri onca yük altına girdi cihaz ısındı vs hiç bir sorun yaşamadım halen.

Doğru mantık SSD ısındığı zamanda yapabilir ama, bende Wi-Fi sorun yaptığı zaman SSD herhangi bir yük altında değil iken yani SSD normal sıcaklığında ve genelde hep PC boştayken yapıyordu bende ki pek ısınma ile alakalı değildi. Wi-Fi kartı zaten 2. SSD slotunun altında. Sonradan SSD eklemediyseniz boştur zaten orası. Ben sonradan SSD ekledim 2. slot dolu. Dediğim gibi sorunu çözdüğümden beri onca yük altına girdi cihaz ısındı vs hiçbir sorun yaşamadım halen.

Dediyinizi yaptım ve çözüme ulaşdım.2 gündür sorunsuz çalışıyor.Bu arada bataryayı çıkardıktan sonra 1 dakika açma tuşuna basıp BIOS'unda sıfırlanmasını yaptım.Teşekkürler. Düzeldi.

Başlıktaki bilgisayarın tümüyle aynısına ve aynı soruna sahibim. Bilgisayarı alalı yalnızca 8 ay oldu ve bu sorun yalnızca son bir aydır var. Format maalesef çözüm olmadı. Diğer oyunlarda denemedim fakat EU4'ün yeni sürümünde oyunun ikinci dakikasında bilgisayar aşırı yavaşlıyor ve direkt Wi-Fi kartını siliyor. (muhtemelen anlık yüksek CPU kullanımından dolayı) eğer ki alt F4 atmazsam bilgisayarı tamamen kitliyor ve ardından DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatasını veriyor. Bunu bilgisayarın içini açmadan çözmenin yolları yok mudur veya ASUS servisi çözebilir mi?

Başlıktaki bilgisayarın tümüyle aynısına ve aynı soruna sahibim. Bilgisayarı alalı yalnızca 8 ay oldu ve bu sorun yalnızca son bir aydır var. Format maalesef çözüm olmadı. Diğer oyunlarda denemedim fakat EU4'ün yeni sürümünde oyunun ikinci dakikasında bilgisayar aşırı yavaşlıyor ve direkt Wi-Fi kartını siliyor. (muhtemelen anlık yüksek CPU kullanımından dolayı) eğer ki alt F4 atmazsam bilgisayarı tamamen kitliyor ve ardından DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatasını veriyor. Bunu bilgisayarın içini açmadan çözmenin yolları yok mudur veya ASUS servisi çözebilir mi?
Ne yazıkki açmadan düzelmedi.Farklı sürücüler denedim,format atdım olmadı.Çare olarak açmanız ve arkadaşın dediyini yapmanızın çare olucanı söyliye bilirim.

Herkese tekrardan merhaba, sorumu "konu" diye açtığım için özür dilerim bu konuyu açarken siteyi tam bilmiyordum. Sorunu garantiye yolladık eğer sizde de aynı sorun yaşanırsa bence direkt aldığınız yerden garantiye o yoksa tamire götürün. Bilgisayarcılara lafım yok ancak sorun genel olarak yazılımsal ve benim bilgisayarımı yazılımsal olarak düzeltemediler. En sağlamı aldığınız yer.

Alt + F4'e kadar tamamen aynı sorun (CPU/GPU kullanımı artınca silme olayı dahil) eğer Vatan Bilgisayar'dan aldıysanız illa bir yere bantlı bir şekilde Vatan'ın kendi 2 yıllık garantisi bulunur onunla direkt götürün bana 1 hafta içinde yazılımsal hata bilgisiyle geri döndü çok şükür daha bir sıkıntı çıkmadı ancak mavi ekran hakkında tam bir bilgim yok, bende de birkaç kez mavi ekran verdi ancak çok sık değildi ve mavi ekran kodunu hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı