Çözüldü Mega. Nz'de virüs var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RSOD

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar mega. Nzden osu skini indireceğim dosya adı bu: -@saberstrike [0] 2020-12-31 osk.
Güvenli midir?

Çözüm
Normal bir uyarı, dosyayı indirin. Sakla gibi bir seçenek olması lazım.

Hocam bende Kaspersky var indirip taratıcağım sonucu söylerim.
@408157 hocam trojan buldu karantinaya aldi sildim demek ki skin dosyasinda bile virus olabiliyormus. Sildim ama bilgisayara zarar gelmis midir?
Çözmüş bulunuyorum. Mega. Nz'de virüs bulunabiliyor.
Dikkat edin.
Dosya adından nereden anlayalım? Skin dosyasina da virüs atılmaz sıkıntı çıkmaz indirin. Mega.nz zaten güvenli bir site.

Dosya adından nereden anlayalım? Skin dosyasina virüs atılmaz sıkıntı çıkmaz indirin. Mega. Nz zaten güvenli bir site.

Site güvenli olabilir ama skin dosyası adı altında zararlı koymuş olabilirler. Bu kadar emin konuşmaya gerek yok bence.

@408157 Profesyonel birisiyse resime bile virüs atabilir diye düşünüyorum. En temizi VirusTotal'den taratmak, arkadaş VirusTotal sonucunu atarsa biz inceleriz.

Birisi resime virüs sıkıştırmıştı. Öyle hatırlıyorum.

@408157 kesinlikle. Sosyal'de de bazı siteler virüs saçıyor diye yasaklıydı sanırım. İş biraz da indirme servisi sağlayan siteye de bakıyor. Genellikle virüs atmak isteyenlerin tercih ettiği siteydi Technopat'ta yasak olan indirme servisi sağlayan siteler. Adı aklıma gelmedi şimdi :D

Geri
Yukarı