Megane 2, Linea'dan iyi midir?

Türkolog34

Hectopat
Şu an kullandığım 2013 model Active Plus 1.3 Multijet Linea'yı yakın zamanda satmayı ve başka model araca geçmeyi düşünüyorum. Bütçemi fazla arttırmak istemiyorum en fazla 40 bin liraya kadar çıkabilirim. Peugeot 301 veya Aveo düşünüyordum ama 301'in piyasası biraz daha pahalı olduğundan Aveo'nun ise Chevrolet Avrupa'dan çekildiği için ileride sıkıntı yaşayabileceğimden dolayı yine en iyi tercihin Renault olacağını düşünüyorum. 40 bin liraya kadar temiz bir Megane 2 bulabilirsem almayı düşünüyorum. Konfor, yol tutuşu gibi konularda Linea'dan sonra Megane 2 mutlu eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pişman edeceğini sanmıyorum. Bende bir aralar Megane 2 almaya niyetlenmiştim Line ile kıyaslayınca nedense Line gözüme hiç cazip gelmiyordu. Bir kaç kez Linea kullanma şansım oldu açıkçası pekte hoşuma gitmedi, konfor olarak da Megan'ın üstün olduğunu düşünüyorum. Linea'nın 1.3 olması gibi vergisinin düşük olması avantajları da var tabi. Şahsi fikrim: Renault, Fiat'tan üstündür.

Facebook üzerinden bu araçların gruplarına katılıp kullanıcıların deneyimlerine bakmanız daha sağlıklı olacaktır.

Linea B sınıfı Megane C sınıfı zaten. Ayrıca malzeme kalitesi olsun, konfor olsun kesinlikle megane daha iyi bir tercih olur. Birde bu işin güvenlik boyutu var ki maalesef ülkemizde kimse buna dikkat etmiyor.

Linea euro ncap gibi testlere bile girmez iken Megane 2 o zamanki koşullara göre 5 yıldız almıştır. Ben araç alırken mutlaka bu testleri de göz önünde bulundururum.

Peki aveo hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? 40 bin civarına o da alınabiliyor.

Megane daha iyidir kesinlikle.

Pişman edeceğini sanmıyorum. Bende bir aralar Megane 2 almaya niyetlenmiştim line ile kıyaslayınca nedense line gözüme hiç cazip gelmiyordu. Birkaç kez linea kullanma şansım oldu açıkçası pek de hoşuma gitmedi, konfor olarak da Megan'ın üstün olduğunu düşünüyorum. Linea'nın 1.3 olması gibi vergisinin düşük olması avantajları da var tabii. Şahsi fikrim: Renault, Fiat'tan üstündür.

Facebook üzerinden bu araçların gruplarına katılıp kullanıcıların deneyimlerine bakmanız daha sağlıklı olacaktır.

Linea b sınıfı Megane C sınıfı zaten. Ayrıca malzeme kalitesi olsun, konfor olsun kesinlikle Megane daha iyi bir tercih olur. Bir de bu işin güvenlik boyutu var ki maalesef ülkemizde kimse buna dikkat etmiyor.

Linea euro ncap gibi testlere bile girmez iken Megane 2 o zamanki koşullara göre 5 yıldız almıştır. Ben araç alırken mutlaka bu testleri de göz önünde bulundururum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2sene Megane 2 sahipliği yapmış bir kullanıcı olarak size bazı şeyler söyleyebilirim.
Ilk olarak kesinlikle ve kesinlikle bakımları zamanında düzgün yapılmış hor kullanılmamış bir araç bakın zira Megane 2 nazlı bir arabadır ve bakımları yapılmamış ise çok can sıkabilir. Elektronik arızalar özellikle önemsemeden geçiştirilirse zincirleme reaksiyon başlatıyor bütün elektronik aksamlara sıçrıyor.
Yakıt 10litre civarında gezer şehir içi. Min. 6lt şehir dışı görürsünüz bu benzinli versiyon içindir. Dizel alacak olursanız 5lt civarında ortalaması vardır sağlıklı bir megane nin.
Konfor ve yol tutuş olarak ben bugüne kadar neye biniyormuşum dedirtebilir size. O derece güvenirim kendisine.
Dynamique paket alın mutlaka. Mümkünse 6lı CD çalar ve hız sabitleyicisi olsun en full paketinde bu ikisine artı olarak sunroof ve Xeon farlar oluyor doğal olarak far ve yağmur sensoru de standard geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı