Mekanik Klavye Işe Yarıyor Mu?

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mekanik klavyenin oyun oynarken ne gibi avantajları var? Var ise nelerdir? Oyuncular neden normal klavyeler yerine mekanik klavye tercih ediyor? Mekanik klavyelere oldum olası alışamadım. Gerek sesi gerek basmak için gereken kuvvetin fazla olması gerek tuş basma mesafesinin fazla olması gerek sert olması gibi nedenlerden bir türlü alışamadım. Macbook ve diğer dizüstü bilgisayarlarda olan klavyelere ve mekanik olmayan klavyeleri kullanabiliyorum.

70-80 TL'lik klavyelerde 3-4 tuştan fazlasına aynı anda basınca işlemiyor. Birinci alma nedenim buydu. FIFA-PES gibi oyunları oynayamıyordum. ikinci neden ise tepki süresinin az olması. Her ne kadar aradaki fark çok olmasa da tepkime süresinin az olduğu bir gerçek. Tuş basma mesafesi fazla değil bu arada. En azından Cherry MX Red Switchte basmak çok kolay ve güzel. Sesi tatmin edici.

Eğer uygun fiyatlı mekanik klavye bakacaksanız Cooler Master CK350 Red Switch tavsiye ederim. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum çok memnunum ve sesi aşırı çıkmıyor bence...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı