Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Stabilizer yağlamak için önerebileceğiniz makul fiyatlı ve perfomanslı gres var mı?
SKF silikon gres önerilmişti önceki sayfalarda. Switchler için makul bir şey arıyorum ben de. Optik switch kullanıyorum son çare dandik makine yağı ve SKF karıştırıp deneyeceğim. Metal aksam bulunmadığı için bir ihtimal ile yarayabilir.

Skf silikon gres önerilmişti önceki sayfalarda. Switch'ler için makul bir şey arıyorum ben de. Optik Switch kullanıyorum son çare dandik makine yağı ve skf karıştırıp deneyeceğim. Metal aksam bulunmadığı için bir ihtimal ile yarayabilir.

Ben makine yağı ile yaptım ama makine yağını çok kullandığım için ve ekstra sızdırmaz filmler oluyor switchlerin arasına koymak için onlardan kullanmadığım için klavyemin her yeri yağ oldu ve klavyenin tuşları zorlamadan çıkmaya başladı size tavsiye daha yoğun bir yağ kullanmanız gerek yoksa benim gibi kendi topuğunuza sıkmış olursunuz.

SKF silikon gres önerilmişti önceki sayfalarda. Switchler için makul bir şey arıyorum ben de. Optik switch kullanıyorum son çare dandik makine yağı ve SKF karıştırıp deneyeceğim. Metal aksam bulunmadığı için bir ihtimal ile yarayabilir.
Makine yağını klavyeye değdirme klavyeden bu yağı uzak tut. Geçen sayfalarda arkadaşın biri önermişti 2000 liralık klavye kullanılmaz hale geldi.

Gresle karıştırıp hafif yoğun bir kıvam yakalarsam 1 switch üzerinde denemeyi düşünüyorum. Çok sıvı halde kullanmadıkça sorun olmaz umarım.

Biraz hort gibi olacak ama çok arada kaldığım bir konu var. Yaklaşık 1 yıl kadar önce switchleri SKF Rulman Gresi ile yağlamıştım. Artık yağ kalmamış gibi hissettiriyor. O eski tokluğu kalmadı. Sizce Krytox 205g0 alıp switchleri tekrar yağlasam eski gresten kalmış olabilecek yağ kalıntıları sıkıntı yaşatır mı yoksa gönül rahatlığı ile Krytox kullanabilir miyim?

Arkadaşlar torç koruma jeli kullanarak yağlama yapılabilir mi? Dükkanda bir kutu var kapağı açık. Hiç kurumuyor. Kokusu da yok. Ama jel olduğu için hissiyatı daha da kötü yapar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı