Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Sorbothane ben de kullanicaktim ama custom keyboard ile cok uzun sure ugrasan yabanci arkadaslara sordugumda gerek olmadigini farki hissedemeyecegimi soylediler o yuzden ekran karti veya ana kart kutularinin icinden cikan kopukleri onerdiler. Zaten hali hazirda dampeningli klavyelerde de ayni materyali kullaniyolar.

O yuzden standart bir dedigim kopuk baya ise yarayacaktir. Sorbothane'e para vermek yerine daha kalin bir mouse pad alirdim acikcasi.

Acayip pahali, yurtdisindan bile daha pahali fiyat vermisler :/ en iyisi aliexpress gumrukte de sikinti cikmiyor.
Valla bulamadım zaten. coil cable yapıyordum onun için de techflex bulamadım. tr de malzeme bulmak gerçekten zor. onun yerine akustik süngerler var 3, 5 mm kalınlığında onlardan alacağım. 50 tl tutmuyor.

Ben buradan Krytox Lube 205g0 alıcam aliexpress'deki sahte olabilir demiş bazı alanlar, burası güvenilire benziyor. Bİkaç güne yeni stok gelicekmiş sözde.
US $7.9 |Gres yağı yağı madeni yağlayıcı mekanik klavye anahtarı kök ve oem kiraz sabitleyici costar dişli yağı g0 g2|Klavyeler| - AliExpress krepublic'in ali'deki mağazası buradan alabilirsin kargo da ücretsiz.

Valla bulamadım zaten. coil cable yapıyordum onun için de techflex bulamadım. tr de malzeme bulmak gerçekten zor. onun yerine akustik süngerler var 3, 5 mm kalınlığında onlardan alacağım. 50 tl tutmuyor.

US $7.9 |Gres yağı yağı madeni yağlayıcı mekanik klavye anahtarı kök ve oem kiraz sabitleyici costar dişli yağı g0 g2|Klavyeler| - AliExpress krepublic'in ali'deki mağazası buradan alabilirsin kargo da ücretsiz.
Ooo coil cable yapiyorsan paylasimlarini bekleriz acikcasi cok merak ediyorum ama cidden malzemelerini bulmak cok zor ki pastel tona yaklastirmak veya parlatmak icin de ayri malzemeler vesaire goruyorum cok fazla cesitlilik var. Konnektor kismina hic girmiyorum bile... Yaparsan gormek cok isterim

Hem stabilizerler hem de switchler için aşağıdaki silikon grease'i kullandım. Klavyemi mahvedip etmediğimi zaman gösterecek fakat şu an için hissiyat mükemmel.
Klavyenin içine de iki kat 1mm eva süngeri yapıştırdım.

Klavye : Hyperx Alloy Fps Pro Cherry MX Red.

Techflex kablo toplama çorabı olarak bulunabiliyor. Ben aşağıdaki linkteki ile bir coiled cable yaptım. En önemli adımı atladığım için çok da güzel olmadı. Tavsiyem kabloyu ısıtıp şekil verdikten sonra tersine dolama işlemini atlamamak.

Ooo coil cable yapiyorsan paylasimlarini bekleriz acikcasi cok merak ediyorum ama cidden malzemelerini bulmak cok zor ki pastel tona yaklastirmak veya parlatmak icin de ayri malzemeler vesaire goruyorum cok fazla cesitlilik var. Konnektor kismina hic girmiyorum bile... Yaparsan gormek cok isterim

Bu deneme işi oldu. Hem elim alışsın hem de gördüğüm tüm teknikleri deneme fırsatı oldu(reverse coil, fön makinası, ocak vs)

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 132
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    57,6 KB · Görüntüleme: 120
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    90,2 KB · Görüntüleme: 127
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 124
Hem stabilizerler hem de switchler için aşağıdaki silikon grease'i kullandım. Klavyemi mahvedip etmediğimi zaman gösterecek fakat şu an için hissiyat mükemmel.
Klavyenin içine de iki kat 1mm eva süngeri yapıştırdım.

Klavye : Hyperx Alloy Fps Pro Cherry MX Red.

Techflex kablo toplama çorabı olarak bulunabiliyor. Ben aşağıdaki linkteki ile bir coiled cable yaptım. En önemli adımı atladığım için çok da güzel olmadı. Tavsiyem kabloyu ısıtıp şekil verdikten sonra tersine dolama işlemini atlamamak.

7g çok kalın. Daha incelerini eklemiştim listem duruyorsa paylaşırım.

İnce kablo toplama çorabı aldım fakat paracordun desenini çok kapatıyor. Pastel görünüm vermek için şeffaf hiç olmadı beyaz olması gerekiyor.

Tersine dolamak çok sıkı yaptı ama kaçırınca da boşluk oluyor. Ocakta uzun süre ısıttıktan sonra gerek kalmıyor. Yemek tarifi gibi oldu :)

Bu arada 3 metre usb type-c L açılı bulabilirsem süper olacak.
Mükemmel görünüyor gerçekten. Aviator'ları nereden buldunuz veya getirttiniz?

Yok yurtiçinde kalitelileri olan ender aletlerden :) tr'de lemo bulamadım bulduğum da çok pahalıydı :) gg, n11, direnc'te bulabilirsiniz. ama almadan önce erkek konnektörün seyyar olduğundan emin olun.

7g çok kalın. Daha incelerini eklemiştim listem duruyorsa paylaşırım.

İnce kablo toplama çorabı aldım fakat paracordun desenini çok kapatıyor. Pastel görünüm vermek için şeffaf hiç olmadı beyaz olması gerekiyor.

Tersine dolamak çok sıkı yaptı ama kaçırınca da boşluk oluyor. Ocakta uzun süre ısıttıktan sonra gerek kalmıyor. Yemek tarifi gibi oldu :)

Bu arada 3 metre usb type-c L açılı bulabilirsem süper olacak.
Yaylara da bulaştırabilmek için bol bol kullandım grease'i umarım zamanla bozmaz, şu anlık problem yaşatmadı.

Aynen öyle ben de bir hevesle kırmızı paracord ile toplama çorabı almıştım. Paracord rengi gözükmedi hiç. Techflex hem daha seyrek örgülü hem de daha saydam.

Yaylara da bulaştırabilmek için bol bol kullandım grease'i umarım zamanla bozmaz, şu anlık problem yaşatmadı.

Aynen öyle ben de bir hevesle kırmızı paracord ile toplama çorabı almıştım. Paracord rengi gözükmedi hiç. Techflex hem daha seyrek örgülü hem de daha saydam.
stabları, yayları değiştirip film ekleyesim var ama lehimleri tamamen sökmem gerekiyor. o işe girsem mi hiç bilmiyorum.

ses iyice tok olmuştur. bu arada ne tür switch kullanıyorsun?

stabları, yayları değiştirip film ekleyesim var ama lehimleri tamamen sökmem gerekiyor. o işe girsem mi hiç bilmiyorum.

ses iyice tok olmuştur. bu arada ne tür switch kullanıyorsun?
Cherry Red kullanıyorum, ses inanılmaz tok oldu.

Stamp'leri sökmeye tırstığım için var olan "rattle"ı grease'i daha fazla yedirerek çözdüm.

Son düzenleme:
Shuriken hocam, gat yellowları red ile kıyaslayınca arada merak edilesi kadar fark var mı? Sırf bu yellow için oluşan hype in etkisine kapılıp switch sipariş edesim var. Bir de düzgün film linki önerecek var mı linear gateron switchler için

Geri
Yukarı