Mekanik klavye, orta mouse mu yoksa membrane klavye, iyi mouse mu?

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
HyperX haste adlı fareyi aldım, 280TL param var, bu fareyi iade edip 200TL'ye mouse alıp gelen (170TL) para ile toplam 450TL'ye mekanik klavye mi alayım yoksa iade etmeyip membrane klavyelere mi yöneliyim? Çok arada kaldım.

450TL'ye sıfır mekanik klavye alacaksan ben almamanı tercih ederim. Çoğunda switch arızası oluşuyor ama şans belki sizin alacağınızda oluşmayabilir. Bende bir gamepower mekanik klavye var mesela iki switch arızalıydı tamirden yeni geldi.
Gamepower falan almayı düşünüyorsanız düşünmeyin, servislik olay olunca gönderi ücretini siz ödüyorsunuz (20TL civarı) saçmalık :)

HyperX haste adlı fareyi aldım, 280TL param var, bu fareyi iade edip 200TL'ye mouse alıp gelen (170TL) para ile toplam 450TL'ye mekanik klavye mi alayım yoksa iade etmeyip membrane klavyelere mi yöneliyim? Çok arada kaldım.
Oyun için özellikle FPS oyunları için mouse daha önemli.

450TL'ye sıfır mekanik klavye alacaksan ben almamanı tercih ederim. Çoğunda switch arızası oluşuyor ama şans belki sizin alacağınızda oluşmayabilir. Bende bir gamepower mekanik klavye var mesela iki switch arızalıydı tamirden yeni geldi.
Gamepower falan almayı düşünüyorsanız düşünmeyin, servislik olay olunca gönderi ücretini siz ödüyorsunuz (20TL civarı) saçmalık :)
Klavye işini fazla bilmiyorum, araştıracağım. Bozulmayacak klavyelere yönelmeye çalışırım.

tekno hasanın da dediği gibi oynadığınız oyunların ağırlığına göre alın. Valo cs gibi fps oyunları oynuyorsanız mouse alın kesinlikle. Gerçi ne olursa olsun bana kalırsa ilk mouse iyi olmalı, 6-7 tuşa kadar anti-ghosting olan boş beleş bir klavye bile işinizi görebilir.

Bence mouse al. Klavyede mekanik zorlama bu bütçe ile. Para biriktirip klavye alırsın.

LoL oynuyorsanız skilleri daha hızlı atmak için klavye önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı