Mekanik klavye tamiri nerede yaptırabilirim?

Gorkemm.jk

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, elimde bir Gamepower Ogre Rainbow mavi Switch mekanik klavye var uzun zamandır dolapta tutuyordum bugün kasaya taktığımda bazı tuşların çalışmadıgını fark ettim çalısması ıcın sert sert basmam gerekıyordu bunun sebebi tam olarak nedir klavye cok da temiz degıl kendim tamir edebilir miyim ya da tamir eden bir yer var mıdır bilginiz var ise yardım edebilir misiniz?

Selam arkadaşlar, elimde bir Gamepower Ogre Rainbow mavi Switch mekanik klavye var uzun zamandır dolapta tutuyordum bugün kasaya taktığımda bazı tuşların çalışmadıgını fark ettim çalısması ıcın sert sert basmam gerekıyordu bunun sebebi tam olarak nedir klavye cok da temiz degıl kendim tamir edebilir miyim ya da tamir eden bir yer var mıdır bilginiz var ise yardım edebilir misiniz?
Sorun belli zaten? Tozdan basmıyor.

Temizleyin, kirden sert basmanız gerekebilir.

Bende öyle düşünüyorum çünkü klavyede sorun olsa genel olarak butun tuslar basmaz bence ama tuşların tam alt kısmı taban kısmıyla vidasız şekilde birleşik anlatabildimmi emin degılım ama arayı temizlemek biraz zor gibi.

Mekanik klavyelerin bütün tuşları sökülebilir olur zaten. Bütün tuşları sökün, ardından diş fırçasıyla veya küçük bir fırçayla kabasını alın. Süpürge yardımıyla uyguladığımız fırça işleminden sonra çıkan küçük kırıntı vb. şeyleri çekelim. Sonra ıslak mendille güzelce sildikten sonra mendille kurulayalım. Tuş basmama sorununuz devam ediyorsa Switchleri çıkartıp süpürge tutmanız yeterlidir.

Mekanik klavyelerin bütün tuşları sökülebilir olur zaten. Bütün tuşları sökün, ardından diş fırçasıyla veya küçük bir fırçayla kabasını alın. Süpürge yardımıyla uyguladığımız fırça işleminden sonra çıkan küçük kırıntı vb. şeyleri çekelim. Sonra ıslak mendille güzelce sildikten sonra mendille kurulayalım. Tuş basmama sorununuz devam ediyorsa Switch'leri çıkartıp süpürge tutmanız yeterlidir.

Hocam hepsini yaptım Switch'leri sökemedim hasar vermekten korkuyorum ve şöyle bir ekleme yapmak istiyorum tuşlara basarken hiçbir ağırlık takılma gibi bir durum yok sadece yumusak şekilde bastıgımda okumuyor sert sert basmam gerekıyor bu da cok zor oluyor Switch'leri sökmeyi deneyeceğim.

Hocam üzerinden geçmiş bayağı da aynı şeyi bende yaşıyorum son durum ne oldu ne yaptınız.

Hocam hepsini yaptım Switch'leri sökemedim hasar vermekten korkuyorum ve şöyle bir ekleme yapmak istiyorum tuşlara basarken hiçbir ağırlık takılma gibi bir durum yok sadece yumusak şekilde bastıgımda okumuyor sert sert basmam gerekıyor bu da cok zor oluyor Switch'leri sökmeyi deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı