Mekanik Klavye Tuş Sesi

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R tuşunda,diğer tuşlardan farklı olarak sanki bir tınlama oluyor. Videoda sesi biraz açarsanız duyuluyor. İlk defa mekanik klavye kullanıyorum, sizce bu normal mi?

Kullandığınız klavyenin markası nedir acaba ? önerir misiniz alacak arkadaşlara ?
Corsair K68 RGB Cherry MX Red, klavyeyi daha yeni aldım. İlk günüm, ilk izlenim olarak çok güzelmiş diyebilirim. Sadece eski klavyeden buna geçince biraz garip oldu. Parmakların yerini bulması biraz zaman alıyor. :))

Ben bir gariplik duymadım. Zaten membran klavye gibi olmasını beklemeyin. Güzel bir seçim yapmışsınız, iyi günlerde kullanın.

Mantıken dediğiniz gibi sonuçta mekanik klavye biraz yay sesi falan gelebilir. Ama her tuşta böyle bir tınlama olmadığı için acaba sıkıntı mı var diye bir sorayım dedim. Dediğim gibi bu ilk mekanik klavyem, ilk tecrübem. :)

Yalnız, red swich kullanmama rağmen tuşlar memrana oranla baya sesli geliyor. Ve aşırı hassaslar, misal boşluk tuşuna bastım mı basmadım mı bilemiyorum, tüğ gibi bir şey. Online oyunda arkadaşlari, niye durduk yere zıplayıp duruyorsun diyorlar. :D Red'de bu ses beni biraz gıcıklandırıyorsa, blue swichte delirirmişim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı