Mekanik klavyede basmayan tuşa çakmak gazı sıkmak düzeltir mi?

Pawrien

Decapat
Daha fazla  
Selam. Mekanik klavyemde Windows tuşu neredeyse sert bir şekilde basmadan çalışmıyordu, a tuşu da çalışmıyordu fakat yine de yazı yazılabiliyordu az çok, sorun değildi. Forumda ve YouTube'da bir şeye denk geldim. Tuşu çıkarıp Switch'e çakmak gazı sıkıp düzeltiyorlarmış. Çakmak gazı yöntemini denedim, ilk birkaç saniye tuş tamamen çalışmamaya başladı fakat sıvılaşan gaz buharlaşınca mı ne, kısaca kısa bir süre sonra tuş tamamen çalışmaya başladı. Tam basılabilir haldeydi. Fakat yarım saat ve sonrasında a tuşum eskisinden daha kötü oldu, Windows tuşum da artık çift tıklıyor. Ne yapmalıyım? Yarın tekrar çakmak gazı yöntemini denemeyi düşünüyorum daha iyi bir şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Mekanik klavyemde Windows tuşu neredeyse sert bir şekilde basmadan çalışmıyordu, a tuşu da çalışmıyordu fakat yine de yazı yazılabiliyordu az çok, sorun değildi. Forumda ve YouTube'da bir şeye denk geldim. Tuşu çıkarıp Switch'e çakmak gazı sıkıp düzeltiyorlarmış. Çakmak gazı yöntemini denedim, ilk birkaç saniye tuş tamamen çalışmamaya başladı fakat sıvılaşan gaz buharlaşınca mı ne, kısaca kısa bir süre sonra tuş tamamen çalışmaya başladı. Tam basılabilir haldeydi. Fakat yarım saat ve sonrasında a tuşum eskisinden daha kötü oldu, Windows tuşum da artık çift tıklıyor. Ne yapmalıyım? Yarın tekrar çakmak gazı yöntemini denemeyi düşünüyorum daha iyi bir şekilde.
O sprey yağ olmasın kanka?

Makine yağı nalburda 15 lira ama bozarsan karışmam. Ben switch açıp yapıyordum önceden switch açıcı yoksa biraz zorlanırsın.
Hocam switchi açarım o sorun değil de açtıktan sonra ne yapılmalı? Makine yağı riskli gibi görünüyor bu yüzden denemem, attığınız linkteki sprey de şu an elimde yok.

Teşekkür ederim. Fakat şu an elimde bu yok ve alır mıyım bilmem. Alternatif bir çözümü var mıdır acaba.. 🤔
bana da bir ara öyle olmuştu çakmak gazı sıkınca bildiğin red switch olmuştu w tuşu her neyse konuya geleyim eğer basmayan tuş aşağı yukarı ya da sağa sola hareket ediyorsa bir bakın mesela benim w tuşunda yukarı doğru ittirdiğimde basıyordu ama salınca zar zor basıyordu yukarı doğru ittirip alt tarafa küçük bir peçete sıkıştırdım ve sorun düzeldi dediğim gibi hangi tarafa doğru ittirdiğinizde düzgün çalışıyorsa öyle kalacak şekilde peçete sıkıştırın

Gres çözmez öncelikle.
Çakmak gazı kısa bir süreliğine sorunu çözdüyse içine toz ya da sıvı girmiştir.
Çakmak gazı plastiği çok aşırı dondurduğu için özelliğini kaybettirir ve switchiniz kırılıp eriyebilir.
Tuşa ince bir şey yardımıyla yarısına kadar basıp, yani altında ve üstünde hava girecek boşluk olacak şekilde, bir iki damla kolonya döküp gücünüzün yettiği kadar üfleyin. En son tekrar bir damla kolonya dökerek tuşa 20-30 kere art arta ve sert bir şekilde basın. Bu da geçiçi bir çözüm olacaksa içini açıp temizlemekten başka çare yok gibi duruyor.

Geri
Yukarı