Mekanik klavyede basmayan tuşa çakmak gazı sıkmak düzeltir mi?

Pawrien

Decapat
Daha fazla  
Selam. Mekanik klavyemde Windows tuşu neredeyse sert bir şekilde basmadan çalışmıyordu, a tuşu da çalışmıyordu fakat yine de yazı yazılabiliyordu az çok, sorun değildi. Forumda ve YouTube'da bir şeye denk geldim. Tuşu çıkarıp Switch'e çakmak gazı sıkıp düzeltiyorlarmış. Çakmak gazı yöntemini denedim, ilk birkaç saniye tuş tamamen çalışmamaya başladı fakat sıvılaşan gaz buharlaşınca mı ne, kısaca kısa bir süre sonra tuş tamamen çalışmaya başladı. Tam basılabilir haldeydi. Fakat yarım saat ve sonrasında a tuşum eskisinden daha kötü oldu, Windows tuşum da artık çift tıklıyor. Ne yapmalıyım? Yarın tekrar çakmak gazı yöntemini denemeyi düşünüyorum daha iyi bir şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çakmak gazından sonra mıdır nedir cidden blue switch red switche döndü :d Söylediğiniz peçete sıkıştırma yöntemini denedim fakat pek başarılı olamadım. Tiner damlattım birkaç damla, A tuşu şu an stabil çalışıyor fakat Windows tuşuna ne yaptıysam çalışmadı bir türlü. Sıkıca basınca çalışıyor. Birazdan anlattığınız yöntemi tekrar deneyip peçete sıkıştırmayı deneyeceğim.
Sonuç ne hocam?

Geri
Yukarı