Mekanik klavyelerin çift veya basmama sorununa çözüm önerisi

Ayni sorunu logitech G910 ile yasiyorum cogu tus ya basmiyo ya coklu basiyor eve gecince kolonya yada bulabilirsem forumda yazilan diger seyler ile deneyecegim yeni klavye almayi dusunuyordum ama G910 a cok alistim seviyorumda deneyecegim bakalim

Bu urunu buldum klavye temizligi icin ise yarar mi ve ne kadarlik alsak yeter 100ml 250ml 1lt secebiliyoruz ne kadarlik alsak yeterli olur acaba

Yada wd40 buldum fiyat farki asiri dgl 200ml wd40 47 TL satiliyor hangisi daha iyi olur izopropil alkol mu daha iyidir wd40 mi

Son düzenleme:
balata spreyi izo propil alkol saf etil wd 40 hepsi şgörüyor

kolanya sakıncalı. son çare. su var içinde

birde kontak sprey biraz pahalı ama heryerde bulunur

Balata spreyi izo propil alkol saf etil WD 40 hepsi şgörüyor.

Kolanya sakıncalı. Son çare. Su var içinde.

Bir de kontak sprey biraz pahalı ama her yerde bulunur.

Kankam ben hesabı ilk açtığım hafta bu konuya yazdım şimdi takipte kalmış ve mesajını gördüm bu konu hortlatmak mı değil mi? Söylesene bana.

Faydalı olduğu sürece hortlatmakta bir sakınca göremiyorum.

Kanka adam 1 yıl önce çözmüş sorunu büyük ihtimalle ama hala yazması mantıksız.

Benim bayağı bbi ssorunnum vaar bazenlerri 3-4 keez basıyyoo ama benim temizlik ile aalaakaassı yook eeski klavyyemdedde aaynı ssorun olmuşttuu yyenissiinni aaldım hhalaa bbböyle virüsde bulaşmış olaabiiliir pccnnize.

Bu arada madem konu hortlatıldı bende çözümümü söyleyeyim. Eğer bilgisayarınız üç lü veya beşli prize takılıysa ve sizin dışınızda fazla elektrik harcayan başka bir şey varsa(bende bilgisayar takılıydı) o güç harcayan şey çıkartıldığında sorunum çözüldü.

Merhabalar herkese, bundan 3 sene önce aldığım SteelSeries M800 klavyemi aktif olarak kullanıyordum lakin son 6 aydır bazı tuşları (H, K, L, A, M, Shift, E gibi) kafasına göre çift basmaya veya basmamaya başladı. Ben de bunun çözümünün olduğunu düşünmüyordum açıkçası o yüzden de araştırma gereği duymamıştım. Sonra rastgele bir video önüme çıktı bu mekanik klavye sorunuyla ilgili Türkçe videoda temizlik önemli diyordu ve kompresörle klavyenin içini temizliyordu. Bende kompresör olmadığı için saç kurutma makinesiyle denedim ve işe yaramadı maalesef. Sonrasında araştırmalarım sonucu mekanik klavyeye izopropil alkol döken ve WD-40 dökerek temizleyen gördüm. İzopropil alkol bulunduğumuz dönemde çok pahalı WD-40 almak için de markete gitmem gerekti gitmedim virüsten dolayı. Ben de evimizde bolca bulunan kolonyayı düşündüm açıkçası ve "Shift" tuşunda denedim ilk başta ve çalıştı! Yani şöyle düşünün 500 TL verip aldığım klavyem kolonyayla kurtulmuştu. Sonra ben de bugün tüm tuşlara sıktım ve şu anda bu konuyu klavyemden yazıyorum bu foruma. Şu anda sadece niyeyse "a" tuşu nadiren takıldı onun dışında bir sorun yok (belki az gelmiştir kolonyası). Kolonyanın klavyeme uzun vadede zararı olur mu bilmiyorum ama şu anda işler yolunda görünüyor. Zamanında birçok problemimi çözdüğüm sitedeki arkadaşlara yardımcı olmak istedim. İyi günler.
Konuyu hortlatıyorum ama gerçekten teşekkür ederim kolonya damlattım ve gerçekten de işe yaradı. Adamsın reis

Yeni konular

Geri
Yukarı