Mekanik - membran klavye önerisi

Bütçe
500-900

WeissesFleisch

Hectopat
Herkese merhaba,

Daha önceden bir klavye deneyimim olmadı. Laptop için bir monitör satın aldım ve klavye arayışına girdim. Genel olarak bütçeyi 500 TL'ye sabitleme çalıştım fakat pek bir mekanik klavye bulamadım bu fiyatlarda. Sonrasında Apex 3 TKL modelini gördüm SteelSeries'in. Hem oyun hem de yazılım için kullanmak istiyorum. 500 ila 900 TL arasında membran veya mekanik klavye önerileriniz neler olabilir acaba? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

Daha önceden bir klavye deneyimim olmadı. Laptop için bir monitör satın aldım ve klavye arayışına girdim. Genel olarak bütçeyi 500 TL'ye sabitleme çalıştım fakat pek bir mekanik klavye bulamadım bu fiyatlarda. Sonrasında Apex 3 TKL modelini gördüm SteelSeries'in. Hem oyun hem de yazılım için kullanmak istiyorum. 500 ila 900 TL arasında membran veya mekanik klavye önerileriniz neler olabilir acaba? Teşekkürler.

Redragon'a bakabilirsiniz. Membran olarak kendi kullandığım K512 Shiva'yı öneriyorum. Üstteki hocamın attığı linke bakabilirsiniz. Attığım linkte mekanik isterseniz.

Bu 2 model dışına çıkmanızı önermem.

Apex 3 o fiyata alınacak bir ürün değil. Outemu kullanan bir ürüne para vermek yerine Gateron veya Cherry MX kullanan ürünlere yönelin. 2. el sitelerinde satılan kapalı kutu Durgod K310, mizar MZ60, hk Gaming ürünleri gibi.

Apex 3 o fiyata alınacak bir ürün değil. Outemu kullanan bir ürüne para vermek yerine Gateron veya Cherry MX kullanan ürünlere yönelin. 2. el sitelerinde satılan kapalı kutu durgod K310, mizar MZ60, hk Gaming ürünleri gibi.

HP Pavilion 800 oyuncu klavyesi nasıldır hocam ben aldım internetten ama daha gelmedi ve Cherry MX kullanıyor.

Klavye linki. İngilizce yazıyor ama Türkçe klavye bu arada.

Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Redragon markasının iki klavyesine de baktım mekanik olanın fiyatı son günlerde 100 TL kadar artmış. Membran olan ise 900 TL ve SteelSeries Membran ile aynı fiyatta. Ona bu fiyatı vermektense SteelSeries almak daha mı mantıklı bilemedim.

Redragon markası gerçekten iyi mi bu kadar?

Redragon klavyede F/p ürün markalarında başı çekiyor. Rampage ve Gamepower'e bakmayın alanlar 3 ay sonra tuş basmıyor diye konu açıyor. Redragon K512 Shiva kullanıyorum gerek tuşları olsun gerek renk çeşitliliği olsun çok iyi. İnsanların tek sevmediği özelliği space tuşundaki yay sesi. Fakat kulaklık kullanıyorsan duyma imkanın yok. Kulaklık olmasa bile de o kadar rahatsız etmiyor. Bir düşünün derim.

Membrane'yi daha 3 hafta önce 450 TL'ye almıştım ne ara bu kadar artmış! Hocam o sizin kararınız Steelseries de çok kaliteli bir markadır.

Redragon klavyede F/p ürün markalarında başı çekiyor. Rampage ve Gamepower'e bakmayın alanlar 3 ay sonra tuş basmıyor diye konu açıyor. Redragon K512 Shiva kullanıyorum gerek tuşları olsun gerek renk çeşitliliği olsun çok iyi. İnsanların tek sevmediği özelliği space tuşundaki yay sesi. Fakat kulaklık kullanıyorsan duyma imkanın yok. Kulaklık olmasa bile de o kadar rahatsız etmiyor. Bir düşünün derim.

Membrane'yi daha 3 hafta önce 450 TL'ye almıştım ne ara bu kadar artmış! Hocam o sizin kararınız Steelseries de çok kaliteli bir markadır.
Yorumunuz için teşekkürler. En ucuz şuanda 650 TL bandında maalesef ki. Ona o kadar para vereceğime SteelSeries' e 900 TL vermek daha mantıklı geldi nedense.

HP Pavilion 800 oyuncu klavyesi nasıldır hocam ben aldım internetten ama daha gelmedi ve Cherry MX kullanıyor.

Klavye linki. İngilizce yazıyor ama Türkçe klavye bu arada.

Cherry MX olduğuna emin misiniz? Bu fiyata Outemu bile bulunmuyor da.

Yorumunuz için teşekkürler. En ucuz şu anda 650 TL bandında maalesef ki. Ona o kadar para vereceğime SteelSeries'e 900 TL vermek daha mantıklı geldi nedense.

Hocam üst mesajda da belirttim. Apex 3 o fiyatı hak etmiyor. Market klavyelerinden bir farkı yok. Paranıza yazık etmeyin.

Geri
Yukarı