Mekanisması kırılan sandalye iade edilebilir mi?

Kurumsal büyük bir şirket değilse bu koltuk-sandalyeciler kesinlikle iade almaz.Üstüne gelir kavga eder seninle.
Bu durumda yapabileceğiniz en iyi durum bozuldukça tamir ettirmek aldığınız yerden.
2 sene standart garantisi vardır diye düşünüyorum

Kurumsal büyük bir şirket değilse bu koltuk-sandalyeciler kesinlikle iade almaz.Üstüne gelir kavga eder seninle.
Bu durumda yapabileceğiniz en iyi durum bozuldukça tamir ettirmek aldığınız yerden.
2 sene standart garantisi vardır diye düşünüyorum.
Limited ithalat şirketi falan ismi, yurt dışından getirdikleri için dolar hesabı satıyorlar ürünü, öve öve de bitirememişti.
Kurumsal büyük bir şirket değilse bu koltuk-sandalyeciler kesinlikle iade almaz. Üstüne gelir kavga eder seninle.
2 sene standart garantisi vardır diye düşünüyorum.

2 sene garantisi var evet, ama bu garanti iadeyi de kapsar mı?

Evet kapsar.Ürünü kemirmediniz,sadece oturdunuz ve kırıldı.Kötü kalitesinden dolayı.

Evet kapsar.Ürünü kemirmediniz,sadece oturdunuz ve kırıldı.Kötü kalitesinden dolayı.
hocam adama ulaştım, Ürünün bozulup/kırıldığı zaman tüketici haklarımın olduğunu söyledim abi sayıyorum sana haklarımı dedim;1-iade 2-Ürünün üst modeli ile değişimi 3-ürünün aslıyla değişimi 4-Ürünün tamiratı.
Abi ben iade talep ediyorum dedim, kardeşim iade almıyoruz, ürünü alırız kırılan parçayı tamire göndeririz yenisi ile değiştiririz ürünü veririz diyor.
Ne kadar sürer diyorum, 2 hafta diyor 😐
Abi benim çalışmam lazım onu bekleyemem o kadar diyorum, sen iade al ürünü diyorum.
Olmaz kardeşim diyor tüketici hakkına git o zaman, bizim tanıdığımız haklardan memnun değilsen diyor.
abi ben 120 kg adamım sen bana 160 kg kapasitesi var dedin bu mâlın ayıbı değil mi diyorum.
Ben bunu daha kilolukara da sattım bir sıkıntı çıkmadı diyor, o malın ayıbı olmaz diyor, cart diyor curt diyor.
abi bu tekrar kırılıcak diyorum.
Onun garantisini sen veremezsin belki kırılmaz diyor.
kırılınca ne olucak diyorum.
göndericeksin bir daha tamir ettiricez diyor.
Anlıyacağınız adam zor satıcıyı oynuyor, hiç bir şekil de ikna edemedim iade almaya.
internetten neden almadım abi 500₺ verip de sana 1800₺ verdim diyorum.
kaliteli mal almak için verdim sen bana yardımcı olmuyorsun diyorum.
Bizim telefonumuz var sıkıntı çıkınca arayabiliyorsunuz diyor.
Benim nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz, tamir mi talep etmeliyim yoksa tüketici haklarına mı başvurmalıyım, destek ve yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Markaysa tamir edilir. Köşedeki herhangi bir satıcıysa tamirini bile yapmayabilir. 160 kilo neymiş ayrıca ya, temiz sallamış.
Cidden dediğin gibi oldu hocam, iade almam ürünü senden alırız, üretici firmaya göndeririz, tamir ettirir sana ulaştırırız diyor.
ama 2 hafta sürer diyor...

Son düzenleme:
hocam adama ulaştım, Ürünün bozulup/kırıldığı zaman tüketici haklarımın olduğunu söyledim abi sayıyorum sana haklarımı dedim;1-iade 2-Ürünün üst modeli ile değişimi 3-ürünün aslıyla değişimi 4-Ürünün tamiratı.
Abi ben iade talep ediyorum dedim, kardeşim iade almıyoruz, ürünü alırız kırılan parçayı tamire göndeririz yenisi ile değiştiririz ürünü veririz diyor.
Abi benim çalışmam lazım onu bekleyemem o kadar diyorum, sen iade al ürünü diyorum.
Olmaz kardeşim diyor tüketici hakkına git o zaman, bizim tanıdığımız haklardan memnun değilsen diyor.
abi ben 120 kg adamım sen bana 160 kg kapasitesi var dedin bu mâlın ayıbı değil mi diyorum.
Ben bunu daha kilolukara da sattım bir sıkıntı çıkmadı diyor, o malın ayıbı olmaz diyor, cart diyor curt diyor.
Anlıyacağınız adam zor satıcıyı oynuyor, hiç bir şekil de ikna edemedim iade almaya.
Benim nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz, tamir mi talep etmeliyim yoksa tüketici haklarına mı başvurmalıyım, destek ve yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Cidden dediğin gibi oldu hocam, iade almam ürünü senden alırız, üretici firmaya göndeririz, tamir ettirir sana ulaştırırız diyor.
Hocam aldığınız ürünün marka ve ürününü yazarmısınız?
Koltuğu göndereceksiniz,21 gün içerisinde göndermek zorunda.Ve beklemek zorundasınız hocam maalesef ona yapacak birşey yok ne yazıkki.
Süreyi aşarsa eğer yenisini vermek zorunda bu mevzuatta açıkça yazıyor.
Siz genede verin,tamir ettirsinler geri göndersinler.
Ürünü aldınız ve kullandınız,14 gün içerisinde iade etmezseniz iadesi olmuyor.
Kalitesiz ürün sonrası 14 gün sonrası iade edildiği görmedim bende.

Ve yazdığınızda tam olarak anlamadım ama satıcı size ürünün üst modelini verebileceğini mi söyledi?
Ozaman direkt onu seçseydiniz hocam,niye uğraşıyorsunuz ki?
1800tl ye aldığınız koltuk mu kırıldı?

Hocam böyle insanlara fırsat vermeyin direkt tüketici hakem heyetine gidip şikayette bulunun daha sonra şikayet ettiğinizi adama bildirin. Ya seve seve iade alacak yada...

Tüketici haklarına başvursanız hiçbişey olmaz satıcı üstüne çıkıp tepinmiş der 300kiloluk tanıdığı çıkmıştır der siz birşey kanıtlayamazsınız sonuçta ürün siz ilk aldınızda sizi taşıyordu.

Parasını verip tamir ettirin

O adam, sandalye üzerinde zıplamadığınızı nereden bilebilir? Bu bakımdan iade edebileceğinizi sanmıyorum.
Ama yardımcı olacaktır. Sunacağı seçenekler doğrultusunda ilerleyin.

Ben sandalyeye yumruk atıyorum yerlere vuruyorum bir şey olmuyor.

Hocam aldığınız ürünün marka ve ürününü yazarmısınız?
Koltuğu göndereceksiniz,21 gün içerisinde göndermek zorunda.Ve beklemek zorundasınız hocam maalesef ona yapacak birşey yok ne yazıkki.
Süreyi aşarsa eğer yenisini vermek zorunda bu mevzuatta açıkça yazıyor.
Siz genede verin,tamir ettirsinler geri göndersinler.
Ürünü aldınız ve kullandınız,14 gün içerisinde iade etmezseniz iadesi olmuyor.
Kalitesiz ürün sonrası 14 gün sonrası iade edildiği görmedim bende.

Ve yazdığınızda tam olarak anlamadım ama satıcı size ürünün üst modelini verebileceğini mi söyledi?
Ozaman direkt onu seçseydiniz hocam,niye uğraşıyorsunuz ki?
1800tl ye aldığınız koltuk mu kırıldı?
koltuğun markası cassey öve öve bitiremedi yurt dışından geliyor şöyle böyle vs.
Normal bir sandalyenin 3x parası...
Tamir ettirir sana geri veririz dedi, iade alma gibi bir yetkim yok dedi.
Havacılık,ithalat limited bilmem ne diye de şirketleri var hocam.
abi bir daha kırılırsa ne olucak ? dedim.
2 yıl boyunca ne kadar kırarsan kır, tamir ettiririm ben dedi.
Hocam böyle insanlara fırsat vermeyin direkt tüketici hakem heyetine gidip şikayette bulunun daha sonra şikayet ettiğinizi adama bildirin. Ya seve seve iade alacak yada...
hocam bugün adam aldı, kırılan parçayı değiştirip geri getiricek.
Bir daha kırılırsa eğer ki, muhtemelen kırılır.
Tüketici hakem heyetine bildiricem.
Tüketici şikayet ettiği durum da, haksız olsa dahi masraflarını devlet karşılıyormuş.
Adam haksızsa eğer zorla da olsa adamdan alıp madura veriliyormuş.

Son düzenleme:
koltuğun markası cassey öve öve bitiremedi yurt dışından geliyor şöyle böyle vs.
Normal bir sandalyenin 3x parası...
Tamir ettirir sana geri veririz dedi, iade alma gibi bir yetkim yok dedi.
Havacılık,ithalat limited bilmem ne diye de şirketleri var hocam.
abi bir daha kırılırsa ne olucak ? dedim.
2 yıl boyunca ne kadar kırarsan kır, tamir ettiririm ben dedi.

hocam bugün adam aldı, kırılan parçayı değiştirip geri getiricek.
Bir daha kırılırsa eğer ki, muhtemelen kırılır.
Tüketici hakem heyetine bildiricem.
Tüketici şikayet ettiği durum da, haksız olsa dahi masraflarını devlet karşılıyormuş.
Adam haksızsa eğer zorla da olsa adamdan alıp madura veriliyormuş.
Hocam koltuğu göremedim.
Cassey marka koltuğun linki varsa atarmısınız?

Geri
Yukarı