Mem Reduct kullanınca sistem hizmeti kullanımı artıyor

Lefrist

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle notebook kullanıcısıyım ve 4 GB RAM'e sahibim biliyorum bu dönemin oyunlarında düşük kalıyor. Boşta iken bile %60 civarı RAM kullanılıyor ve bu oyunlarda bayağı drop yememe sebep oluyor araştırmalar sonucu Mem Reduct adlı programı buldum ve boşta yaklaşık %20-%30 arasında düşürüyor ve drop yememi azaltıyor fakat bu işlemi yaparken 7 saniye gibi bir süreçte disk kullanımında sistem hizmeti %70 civarına yükseliyor ve eski haline geri dönüyor acaba bu sisteme bir zarar verir mi? Ya da donanımsal olarak bir sıkıntı yaratır mı?

Herkese merhaba, öncelikle notebook kullanıcısıyım ve 4 GB RAM'e sahibim biliyorum bu dönemin oyunlarında düşük kalıyor. Boşta iken bile %60 civarı RAM kullanılıyor ve bu oyunlarda bayağı drop yememe sebep oluyor araştırmalar sonucu Mem Reduct adlı programı buldum ve boşta yaklaşık %20-%30 arasında düşürüyor ve drop yememi azaltıyor fakat bu işlemi yaparken 7 saniye gibi bir süreçte disk kullanımında sistem hizmeti %70 civarına yükseliyor ve eski haline geri dönüyor acaba bu sisteme bir zarar verir mi? Ya da donanımsal olarak bir sıkıntı yaratır mı?
Hocam endişelenecek bir durum yok sadece arka plandaki gereksiz şeyler kapatılırken disk kullanımı artar.
Aynı konuyu bende açmıştım.

Programı bilmemekle birlikte tahminimce programın çalışma mantığı diskinizden bir miktar boyut ayırıp swap yani geçici ram olarak kullanmanıza yarıyor. Diskiniz ram'e göre çok yavaş olduğundan performans kaybı yaşarsınız ancak ram yetmemesi durumlarında dediğiniz gibi hiç olmamasından iyidir.
Zararlı mı konusuna gelirsek diskinize o kadar çok veri çıkışı olması diskinizin ömrünü daha çabuk bitirebilir ancak bu daha çabuk bir kaç sene. Bence bir sorun olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı