Rehber Mem Reduct nedir, nasıl kullanılır?

Mem Reduct nedir? MemReduct, en basit şekilde anlatmak gerekirse RAM kullanımını düşürmeye yarayan bir programdır.
Zararlı mı? Hayır, diğer tüm Game Booster programlarından kat be kat daha işe yarar ve kullanışlıdır.

Nasıl kurulur ve kullanılır?
1) Öncelikle şu bağlantıdan programı istediğiniz formatta indirin.
2) İndirdiğiniz dosyaya bağlı olarak ya kurulum yapın ya da açın.
3) Programı açtığınızda RAM/bellek kullanım oranları saf bir şekilde ekranınızda olacak. Bu aşamada RAM kullanımını azaltsanız bile artacaktır. Ayarlama yapmanız gerekiyor.
4) Yönetici olarak algılaması için programın altında bulunan 'belleği temizle' kısmına tıklıyoruz ve yönetici izni isterse kabul ediyoruz.
5) Sol üstten 'ayarlar' kısmına geliyoruz.
6)
Ayarlar 16.03.2021 11_42_56.png
7) Bellek yönetimi bölümünde 'Dolduğunda otomatik temizle' kısmını 50
'Zamanlanmış temizle' kısmını 90 sn. yapıyoruz.
8) Belki de en önemli kısım ayarlar bölümünde 'genel' kısmında 'bellek temizliği uyarısı'nı kapatıyoruz, çünkü her saniye bildirim atıyor vee bilgisayar donuyor. :)
9) Bu ayarları yaptıktan sonra en başa dönüp 'Belleği temizle' kısmına tıklıyoruz.

Tebrikler! RAM kullanımı ciddi oranda düştü.
Görev Yöneticisi 16.03.2021 11_28_26.png

Bu sayede CS:GO gibi oyunlarda FPS oranınız ciddi miktarda artacaktır.

Not: Game Boosterlar gibi çöp değil işe yarıyor.
Not 2: İşinize yaradıysa beğeni atarsanız sevinirim. :)
Not 3: Sorunuz olursa yazmaktan çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de onu merak ediyorum, yada seçili olanlardan kaldırmamız gereken var mı?
Zamanında çok araştırmıştım ama hala daha bir cevap bulabilmiş değilim. Aslında seçili ayarların tam olarak ne işe yaradığını öğrenebilsek, o zaman tamamen kendi tercihlerimiz doğrultusunda kişiselleştirebiliriz. Bu yüzden ayarların ne işe yaradığını da araştırmıştım bir ara ama sürekli yabancı makaleler çıkıyor ve aradığım bilgiyi tam olarak bulamadım ne yazıkki.

Boş olan 3 tıktan biri olan standby list(Vista+) PC açıldıktan itibaren yapılan tüm işlemlerin ikinci yapışta daha hızlı gerçekleşmesi için ufak bir kopyasının hafızada tutulmasıdır onu işaretlerseniz kullanılan RAM miktarı düşer fakat uygulamalar bir süre çok yavaş açılır gerek yok bence açılmasına. Diğer ikisi de Windows 10 için sağlıklı değil açılması normal kullanıcılar için değil en azından öyle deyim, çok kurcalamayın boş masaüstüne bakarken bulursunuz kendinizi :D

Geri
Yukarı