Membran klavye önerisi

Membran klavye yerine mekanik almak daha mantıklı bence bu fiyatlara. Membran her aldığımda ömrü sinek kadardı.

Tamamen bir şehir efsanesi 13 senedir HP membran klavye kullanıyorum. Bu yıl bitince 14'e girecek yaşanabilecek bir sorun yaşamadım, herhangi bir tuş daha kolay basılabilir bir hale bile gelmedi.

Tamamen bir şehir efsanesi 13 senedir HP membran klavye kullanıyorum. Bu yıl bitince 14'e girecek yaşanabilecek bir sorun yaşamadım, herhangi bir tuş daha kolay basılabilir bir hale bile gelmedi.

Bence de. Ben yaklaşık 4 yıl Hiper adlı bir markanın sözde mekanik hisli membran klavyesini kullandım ve hala sorunsuz çalışıyor. Sorunsuz çalışsa da çok eskidiği için yeni klavye aldım ve alıştığım için membran almak istedim. Şu anda Apex 3 TKL kullanıyorum ve gayet hoş. Mekanik klavyeleri bence abartmaya gerek yok.

Bence de. Ben yaklaşık 4 yıl Hiper adlı bir markanın sözde mekanik hisli membran klavyesini kullandım ve hala sorunsuz çalışıyor. Sorunsuz çalışsa da çok eskidiği için yeni klavye aldım ve alıştığım için membran almak istedim. Şu anda Apex 3 TKL kullanıyorum ve gayet hoş. Mekanik klavyeleri bence abartmaya gerek yok.

Klavyenin bir ayağı kırıldı, şehirlerarası sayısız kez gitti, üstüne dökülmedik şey kalmadı ama klavye özelliklerinden hiçbirisi bozulmadı. Şimdi daha modern bir klavyeye geçmek için değiştirmeyi düşünüyorum ama değiştirmesem de bu beni daha 5 sene rahat götürecekmiş gibi güven veriyor.

Aile evinde yaşıyorum, kapımı kapatsam bile switch sesi çok fazla çıkıyor. Razer blackwidow kullanıyordum, başımızı çok ağrıttı cidden.
Sizin kullandığınız sanırsam green switch. O gerçekten çok sesli. Sessiz switchlerde var. O-ring takarak daha da azaltırsın sesi. Mekanikten membran'a geçiş zor olur çünkü sert gelir. Eğer ki dersen illa membran alacağım zamanında kendi kullandığım Corsair K55 öneririm. İncelemem mevcut. Klavye çok büyük belirteyim. Apex TKL'de alabilirsiniz. Mekanik olarak DieryaDK61E alabilirsiniz.
Membran klavyenin üst klasmanı mekanik klavyenin alt klasmanından daha iyi arkadaşlar. Yani 1000 liraya üst klasman membran alırsın ama 1000 liraya üst klasman mekanik olmaz. Alt klasmanda aldığınız her ürününde arıza ihtimali fazla olur.
Orası biraz öyle ama 1000TL'ye Dierya DK61E var. Gateron Optic switch'e sahip.

Geri
Yukarı