Membran vs mekanik

Kaliteli membran > kalitesiz mekanik.
Üst bütçede ise mekanik tercih edilmeli.

Çok yanlış bir yorum hocam alakası bile yok. Pazarlama amacı ile mekanikleri uçuk fiyattan itelemeye çalışıyorlar. Membranın vereceği fazladan 3 ping oyununa etki etmez o kadar fazla paralar dökmeyede gerek yok. Mekanik seçilirse sadece tuş hissiyatından dolayı seçilir.

Hocam tuşa ayni anda basma Anti-Ghosting ile ilgili diye biliyorum.

Mekaniklerin tuş ömürleri daha fazla olur.

Ondan değil membran klavyelerin içinde kağıt gibi bir şey var tuşları algılayan. Onda aynı anda yakın tuşlara fazla basınca herhalde hata oluyor.

Çok yanlış bir yorum hocam alakası bile yok. Pazarlama amacı ile mekanikleri uçuk fiyattan itelemeye çalışıyorlar. Membranın vereceği fazladan 3 ping oyununa etki etmez o kadar fazla paralar dökmeyede gerek yok. Mekanik seçilirse sadece tuş hissiyatından dolayı seçilir.
Aslında "ucuz mekanik klavyelerden uzak durun" demek istediğim bir yorumdu. Yoksa ben de sizinle aynı fikirdeyim, bir klavyeye fazla para dökmem. Düzgün bir membran her işimi görür :)

Cynosa Lite değilde Cynosa V2 belki daha iyi olur. Lite gerçekten giriş seviyesi bir ürün.
Ben 1,5 yıldır kullanıyorum. Tuşların kenar ve köşelerinden çok zor basılıyor, Işıklandırma vasatın üstü, basış hissi ortalama. Ayrıca ben mi hor kullandım bilmem ama birkaç tuşta soyulmalar yaşadım.
Yani kısaca bütçe çok kısıtlıysa tercih edilmesi bence daha doğru, benim zamanında bütçem kısıtlı olduğu için almıştım ve memnun da etti beni. Şu an indirim yakalarsam Ornata almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı