MEMORY_MANAGEMENT, APC_INDEX_MISMATCH , IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

jakomate

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim, öncelikle sorunumu anlatmak ile başlayayım. Bir ay önce işlemci RAM anakart gibi parçalarımı upgrade ettim, eski bilgisayar parçalarım ile de son zamanlarda mavi ekran hatası almaya başlamıştım artık ömürleri değiştirdiği için parçaları değiştirdim.

Ne yazık ki çok fazla sayıda mavi ekran hatası alıyorum, bilgisayar masaüstünde boştayken alıyorum, Chrome'da bir sekmeye tıklayınca alıyorum, Word kullanırken bile mavi ekran hatası almaktayım. Teker teker donanımları çıkartıp hard diskleri, SSD'lerimi her bir donanımımı söküp denediğim halde yine mavi ekran yiyorum.

Windows Update'lerim yapılı, en güncel driverler kurulu, Realtek Audio'yu kaldırdım gene çözüm bulamadım. Memtest86'yı iki kere yaptım herhangi bir sorun çıkmadı, temiz kurulum yaptım gene düzeltemedim, overclock kullanmıyorum, sadece RAM'lerim 3200 MHz'de çalışmakta XMP devrede. Yabancı kaynaklarda her yerde araştırmama rağmen hiçbir çözüm bulamadım sürekli dosyaları temizleyip hatayı düzeltmeye çalıştığım, içinde elimde sadece dün geceden beri olan 3 tane minidump dosyam bulunmakta. Şimdi sizlere onları yükleyeceğim. Yardımlarınız uğraşlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

AMD Ryzen 5 3500x 3.6GHz 7 65W işlemci
Gigabyte B450M S2H anakart.
G.Skill 16 GB (2x8GB) flare X 3200MHz CL16 DDR 4 Dual kit RAM.
ASUS GeForce GTX 1050 Ti Expedition.
XPG 256 GB Spectrix S40G gen 3x4 M.2 SSD.
WD 1 TB hard disk.
600W PSU (markasını bilmiyorum)

En güncel minidumplar aşağıdadır.

27 Kasım 2020 tarihli BSOD (mavi ekran) hatalarım.
Hatanın kaynağını bulduğumu düşünüyorum windgb ile minidump dosyalarımı açtığım sırada gözüme bir şey çarptı;

PROCESS_NAME: Battle.net.exe.
SYMBOL_NAME: Nt! Kipagefault+469.
MODULE_NAME: NT.
IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe.
IMAGE_VERSION: 10.0.19041.630.
STACK_COMMAND:. Thread;. Cxr; KB.
BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: 469.
FAILURE_BUCKET_ID: AV_NT! Kipagefault.

PROCESS_NAME: LeagueClientUxRender.exe
MODULE_NAME: hardware
IMAGE_NAME: hardware_ram

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sonarım forumda aktifim yanıtlarınıza hemen geri dönüş yapacağım.

Aslında şöyle bir şey olmuştu XMP açık sanıp bilgisayarı kullanıyordum bir kaç gün öncesine kadar 2133 MHz de çalıştığını bilmiyordum XMP devre dışıymış bende BİOS a girdiğimde gördüm ve XMP kapalı iken de mavi ekran yemiştim bunu da belirtmek isterim ama şuan dediğiniz gibi XMP açık kapalı teker teker ramleri test edeceğim , halbuki hatrı sayılır bir teknoloji sitesinden daha 1 ay önce almıştım neden böyle oldu anlayamıyorum tekrardan çok teşekkür ederim sizlere bu konuda bildiklerinizi yapmamı istediklerinizi söylerseniz teker teker yapıp sizleri haberdar edeceğim.
Herkese merhaba, dün gece RAM'leri teker teker çıkarıtp Memtest'i yaptım XMP açık ve kapalı şekilde herhangi bir error alamadım dört denemede de, lakin az önce 8 GB tek modül ile kullanırken mavi ekranı tekrar yedim size şimdi tekrardan minidump dosyalarımı atacağım. Galiba bu sorun RAM'lerden kaynaklanmıyor. Ben artık ne yapacağımı bu konuda bilmiyorum sorun neden kaynaklı onu da anlayamıyorum.

Geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim.

Hepinize merhaba, öncelikle sizleri rahatsız ettiğim için özür dilerim ama en sonunda profesyonel olarak size ulaşmakta yarar olacağını düşündüm. Ben sistemimin anakart, işlemci ve RAM'lerini değiştirdikten sonra sık sık mavi ekran yemeye başladım konuda da açıkladığım gibi her yöntemi deneyip her denileni teker teker yaptım, daha dün temiz kurulum yaptım ve format atarken bile arka arkaya 6-7 civarı mavi ekran hatası ile karşılaştım sizinle en son güncel minidumplarımı paylaşacağım ve geri dönüşlerinizi bekleyeceğim. Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

@Recep Baltaş @Murat5038 @MF.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı