MEMORY_MANAGEMENT Mavi ekran hatası

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah bilgisayarı bi' açtım şifreyi girdim, masaüstü açıldığı gibi mavi ekran yedim. Hata kodu yazan yerde Memory bir şey yazıyordu.
Sistem,
Gigabyte B450M S2H,
Gigabyte RTX 2060 6 GB 192Bit OC,
G.Skill Ripjaws siyah 2*8 3200MHz CL16,
Ryzen 5 3600,
Maxtor Z1 480GB SSD,
Power Boost PSU (PSU kötü biliyorum).

Dosya Ekleri

• D7E6DC53-324E-4B3B-B503-7CEA201C2209.jpeg
    D7E6DC53-324E-4B3B-B503-7CEA201C2209.jpeg
    752,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Bitti neye basayım?
Herhangi bir şeye bas ve solda açılan menüden exit'e bas. Çık. Mavi ekran aldığın zaman dump dosyanı tekrar paylaş.

Bu arada, klasörde başka dump dosyası olmadığından emin misin?

RAM'leri doğru slotlara taktığından emin ol. Anakart kitapçığına bak ve tekrar tak. XMP açıksa kapat.

Herhangi bir şeye bas ve solda açılan menüden Exit'e bas. Çık. Mavi ekran aldığın zaman dump dosyanı tekrar paylaş.

RAM'leri doğru slotlara taktığından emin ol. Anakart kitapçığına bak ve tekrar tak. XMP açıksa kapat.

Başka dump dosyası yoktu. Sistemi İtopya'dan aldım. Onlar taktı yani. Bu arada RAM'lerin durumu iyi mi? Anakartta 2 slot var zaten.
Bir tuşa bastım bunlar geldi. Exit yaptım çıktım.
Herhangi bir şeye bas ve solda açılan menüden exit'e bas. Çık. Mavi ekran aldığın zaman dump dosyanı tekrar paylaş.

XMP açık olması gerekmez mi? Tam frekansta nasıl kullanıcam?
Bu arada flaşımın boyutu 250mb olmuş normalde 16gb bunu nasıl düzelticem? Biçimlendir dedim yine olmadı. @Berrkay

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    560,2 KB · Görüntüleme: 17
  • image.jpg
    image.jpg
    469,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
@Electrix bu rehberi uygula ve NVIDIA'nın sitesinden güncel sürücüyü kur. XMP'yi kapat. Açıksa Cbp'yi kapat. Performansın düşecek ama hiç kullanamamandan iyidir.

Flash'ı Rufus üzerinden ISO dosyası yazdırıp ilk sorduğun haline getir.

Bu dediklerimi yaptığınız halde sorun devam ederse garantiye gönder.

@Electrix bu rehberi uygula ve NVIDIA'nın sitesinden güncel sürücüyü kur. XMP'yi kapat. Açıksa Cbp'yi kapat. Performansın düşecek ama hiç kullanamamandan iyidir.

Flasha sağ tıklayıp biçimlendir.

NVIDIA GeForce Experience ile en güncel sürücü kurulmuyor mu? Ben her gün denetliyorum. Biçimlendir deyince depolama artmadı. Bu arada bu mavi ekran bu gün olan bir şey her zaman olmazsa XMP'yi açık tutacağım bir test edeyim. Ve CBP açık olabilir sanırım o CPU'yu boştayken hızlandırmaya yarıyor değil mi?

Flash'ı Rufus üzerinden ISO dosyası yazdırıp ilk sorduğun haline getir.

Rufus ile nasıl yapacağımı anlamadım. Ben Windows'u Media creation tool ile yazdırmıştım. 14.4 GB oldu ama giriş yapmaya çalıştığımda erişim engellendi diyor. Tamadır flaşı hallettim. Teşekkürler yardımınız için. Ancak ben neden mavi ekran yedim onu anlamadım.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-09-11 155921.png
    Ek Açıklama 2020-09-11 155921.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
@Electrix XMP ve CBP'yi kapat, 1-2 gün test et. Sorun olmazsa bildir.

@Electrix hayır teste gerek yok. Demek istediğim o dediklerimi kapat ve normal kullanmaya devam et. Hata alırsan dump dosyanı paylaş, sebebi aynıysa garantiye gönder.

Geri
Yukarı