MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası

blackman16

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta yazdığım hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim. 1-2 gün önce Memtest86 ile RAM testi yapmıştım (XMP açık) şekilde ve herhangi bir hata çıkmamıştı. Sistem özelliklerim ve minidump dosyasını aşağıda paylaştım. İyi sosyaller.

5700XT Nitro+
B450 Tomahawk Max.
3600X.
16 GB Sniper X RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba başlıkta yazdığım hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim. 1-2 gün önce Memtest86 ile RAM testi yapmıştım (XMP açık) şekilde ve herhangi bir hata çıkmamıştı. Sistem özelliklerim ve minidump dosyasını aşağıda paylaştım. İyi sosyaller.

5700XT Nitro+
B450 Tomahawk Max.
3600X.
16 GB Sniper X RAM.

Hocam Memtest86 ya çok güvenmeyin Windows'un kendi bellek değerlendirme uygulamasını açın oradan test edin eğer bir sorun varsa donanımsaldır garanti veya iade isteyin benim başımada geldi mesajlarıma girip bakabilirsiniz. Ayrıca Memtest86 kadar uzun sürmüyor işlem 30dk gibi sürede Windows halledecek.

Hocam Memtest86 ya çok güvenmeyin Windows'un kendi bellek değerlendirme uygulamasını açın oradan test edin eğer bir sorun varsa donanımsaldır garanti veya iade isteyin benim başımada geldi mesajlarıma girip bakabilirsiniz. Ayrıca Memtest86 kadar uzun sürmüyor işlem 30dk gibi sürede Windows halledecek.

Windows bellek tanılamadan mı bahsediyorsunuz hocam?

Ben şunu eklemek istiyorum, MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatası sadece bellekle ilgili bir hata değil. 1 sene önce bu hatadan asla kurtulamıyordum, RAM'lerle ilgili denenebilecek her şeyi yaptım ancak çözüm olmadı.

En son aklıma SSD'lerin çalışma mantığının RAM'ler ile benzer olduğu geldi ve sorunumu SSD'de aramaya başladım. SSD'yi değiştirdiğim günden beridir de tek bir mavi ekran hatası bile almadım. Sizin sorununuz SSD'den kaynaklıdır demiyorum ancak sorunu sadece RAM'de aramazsanız iyi olur.

Windows'un kendi uygulamasından iki tane bozuk ram sorunsuz geçti. Memtest86 ise iki ramde de hataları buldu.

Geri
Yukarı