MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatasının sebebi nedir?

Line

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda ilk önce Windows 11 vardı ve Valorant'a Steam'e girdiğimde mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyordu. Bilgisayarı kullanamaz hale gelmiştim ve sıfırlama karar verdim fakat sıfırlamama rağmen yine aynı programları açınca yine mavi ekran veriyordu. 3-4 kere sıfırladım ve bir şey değişmedi. Ben de en sonunda format attım ve Windows 10 yaptım ama değişen bir şey olmadı, yine hata veriyordu. Y
Aklaşık 3 kerede format attım, şimdi yine veriyor. Ben de BlueScreenView programını yükleyerek sorunun kaynağını bulmaya çalıştım ve çıkan sonuç eklediğim resimde, bir de sorunun adresi:
ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+295F59 fffff800'2D800000 fffff800'2E846000 0x01046000 0x464f5428 19.05.2007 22:46:48 microsoft® windows® operating System NT kernel & System 10.0.19041.3930 (winbuild.160101.0800) Microsoft Corporation C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
Ne yapmam gerekiyor, neden kaynaklanıyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

BlueScreenView  -  C__Windows_Minidump 10.01.2024 14_16_12.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam doğru mu yaptım yoksa

RAM ve disk testlerinin sonuçları lazım bana.

İlk disklerden başlayalım;

* HD Tune website
* Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak (Yönetim olayları kısmı)

RAM için aşağıdaki testi yap sonucunu at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM ve disk testlerinin sonuçları lazım bana.

İlk disklerden başlayalım;

* HD Tune website
* Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak (yönetim olayları kısmı)

RAM için aşağıdaki testi yap sonucunu at.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ilk olarak RAM ile başladım test devam etmekte şu anki hali bu ve 3-4 saat sürdüğünü öğrendim 2x8 GB 2133MHz hataları gördüğümüze göre yarıda kessem olur mu çok uzunmuş.

Hocam ilk olarak RAM ile başladım, test devam etmekte. Şu anki hali bu ve 3-4 saat sürdüğünü öğrendim. 2x8 GB 2133MHz hataları gördüğümüze göre yarıda kessem olur mu? çok uzunmuş.

Kesebilirsin beklemek istemiyorsan, zaten RAM'lerin sorunlu olduğunu görmüşsündür. Değiştir onları sorun çözülür böylelikle.

Son düzenleme:
Hocam çıkarıp takmak vs. sorun giderir mi? yoksa tek çözüm RAM değiştirmek mi?

RAM bozuksa çıkarıp takmak sorun gidermez, 2 RAM kullanıyor olduğun için tek tek RAM'leri kontrol et, belki biri sorunludur. Ayrıca disk testlerini de at onları da aradan çıkaralım.

Son düzenleme:
RAM bozuksa çıkarıp takmak sorun gidermez, 2 RAM kullanıyor olduğun için tek tek RAM'leri kontrol et, belki biri sorunludur. Ayrıca disk testlerini de at onları da aradan çıkaralım.

Anladım hocam çünkü hiç çıkarıp takmadım ve bilgisayar uzun bir süre sallancak şekilde seyahat etti o yüzden dedim disk testini de şimdi yapıyorum.

Hocam disk testini nasıl yapayım.

Anladım hocam çünkü hiç çıkarıp takmadım ve bilgisayar uzun bir süre sallancak şekilde seyahat etti. O yüzden dedim, disk testini de şimdi yapıyorum.

Hocam disk testini nasıl yapayım?

HD Tune website indir health kısmının görselini at. Eğer ki HDD varsa ona errorscan testi yap "quickscan" taralı olmayacak şekilde. HDD yoksa da errorscan testi çok mühim değil. Sadece health kısmını atarsın. Kaç disk varsa hepsine ait bu raporları at.

Olay raporlarını da at. ''Yönetim olayları'' kısmını atacaksın rehberdeki şekilde. Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Eğer HD Tune üzerinden health kısmı boş gözükürse Download Hard Disk Sentinel indir, oradan direkt sağlığını at.

RAM'ler sorunlu gözüküyor zaten, ona yapacak bir şey yok. Garanti ya da değişim.

Geri
Yukarı