Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT ve SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sheandex

Centipat
Daha fazla  
3-4 defa format atmış olmama rağmen bu hatalar ile mavi ekran almaya devam etmekteyim. Hata daha çok cihazın zorlanabileceği durumlarda oluyor, oyun oynarken falan ama normal durumlarda da aldığım olmuştu. Sorunun diskten kaynaklandığını düşünüyorum çünkü memleketteyken sürekli elektrik kesintileri yaşanmaktaydı belki zarar görmüştür diye düşünüyorum. Yine de minidump dosyasını paylaşayım belki yardımcı olabilirsiniz.
Minidump

Sistemim de şu şekilde:
ASUS M5A97 r2.0 AMD.
AMD FX6300.
GeForce 1050 Ti.
4x2 8 GB RAM.
Seagate 1TB SSHD ST1000DX001.
Sistem ekran kartı ve bir RAM eklemesi hariç yaklaşık 7-8 yıllık olduğundan PSU ve RAM ayrıntılarını bilmediğimden yazamadım.
Başlıktaki bir hatayı yanlış yazmışım SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION değil de UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatası olacaktı ve bugün sabah UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatası almıştım az önce ise MEMORY_MANAGEMENT hatası ile yeniden mavi ekran aldım. Yeni minidump dosyasını şöyle paylaşayım: Minidump2

Son düzenleme:
Çözüm
İstediklerin bunlardı yanlış bir şey yapmamışımdır herhalde, bad sector taraması değil de error scan vardı bende onu yaptım. Fotoğraflar bu şekilde;
Tamam işte, disk arızası var. O kırmızı noktalardan kaynaklı. Disk değişince sorun çözülecektir. O kırmızı noktalara denk geldikçe, bozuk sektörler olduğu için, veri bozulması oluşuyor, ayrıca Ultra DMA CRC Error da oluşmuş.
3-4 defa format atmış olmama rağmen bu hatalar ile mavi ekran almaya devam etmekteyim. Hata daha çok cihazın zorlanabileceği durumlarda oluyor, oyun oynarken falan ama normal durumlarda da aldığım olmuştu. Sorunun diskten kaynaklandığını düşünüyorum çünkü memleketteyken sürekli elektrik kesintileri yaşanmaktaydı belki zarar görmüştür diye düşünüyorum. Yine de minidump dosyasını paylaşayım belki yardımcı olabilirsiniz.
Minidump

Sistemim de şu şekilde:
ASUS M5A97 r2.0 AMD.
AMD FX6300.
GeForce 1050 Ti.
4x2 8 GB RAM.
Seagate 1TB SSHD ST1000DX001.
Sistem ekran kartı ve bir RAM eklemesi hariç yaklaşık 7-8 yıllık olduğundan PSU ve RAM ayrıntılarını bilmediğimden yazamadım.
Başlıktaki bir hatayı yanlış yazmışım SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION değil de UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatası olacaktı ve bugün sabah UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatası almıştım az önce ise MEMORY_MANAGEMENT hatası ile yeniden mavi ekran aldım. Yeni minidump dosyasını şöyle paylaşayım: Minidump2
Disk sorunu var.
HD tune ile disk veya disklerinin, "Health, Info" kısımlarını paylaşır mısın?
"Quick Scan" kapalı olmak üzere, -varsa- sadece HDD için bad sector taraması yapar mısın?

Disk sorunu var.
HD Tune ile disk veya disklerinin, "health, ınfo" kısımlarını paylaşır mısın?
"Quick scan" kapalı olmak üzere, -varsa- sadece HDD için bad sector taraması yapar mısın?

Bu işlemi başlatacakken programı kurduktan sonra yeniden bir mavi ekran aldım onu da şöyle bırakayım Minidump3. İşlemi yapıp fotoğrafları da atacağım.
Düzenleme:
HD tune ücretsiz bir şekilde kullanamıyor muyuz ? Trial period expired diyor önceden hiç kullanmamış olmama rağmen.

Son düzenleme:
Bu işlemi başlatacakken programı kurduktan sonra yeniden bir mavi ekran aldım onu da şöyle bırakayım Minidump3. İşlemi yapıp fotoğrafları da atacağım.
Düzenleme:
HD tune ücretsiz bir şekilde kullanamıyor muyuz ? Trial period expired diyor önceden hiç kullanmamış olmama rağmen.
Pro olmayanı kurabilirsin. Gezginler sitesi iyidir, güvenilirdir, oradan temin edebilirsin. Hatalar aynı disk kaynaklı.

Pro olmayanı kurabilirsin. Gezginler sitesi iyidir, güvenilirdir, oradan temin edebilirsin. Hatalar aynı disk kaynaklı.

İstediklerin bunlardı yanlış bir şey yapmamışımdır herhalde, bad sector taraması değil de error scan vardı bende onu yaptım. Fotoğraflar bu şekilde;

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-23 225538.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-23 225538.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2022-01-23 225504.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-23 225504.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2022-01-24 004322.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-24 004322.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran görüntüsü 2022-01-24 004235.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-24 004235.png
    31 KB · Görüntüleme: 28
Tamam işte, disk arızası var. O kırmızı noktalardan kaynaklı. Disk değişince sorun çözülecektir. O kırmızı noktalara denk geldikçe, bozuk sektörler olduğu için, veri bozulması oluşuyor, ayrıca Ultra DMA CRC Error da oluşmuş.

Çözüm
Tamam işte, disk arızası var. O kırmızı noktalardan kaynaklı. Disk değişince sorun çözülecektir. O kırmızı noktalara denk geldikçe, bozuk sektörler olduğu için, veri bozulması oluşuyor, ayrıca Ultra dma CRC error da oluşmuş.

Düşündüğüm gibi sorun diskteymiş yani tereddütteydim doğrulanmış oldum teşekkürler. O kırmızı noktalara geldiğinde sanki disk yazma sesi gibi bir ses gelmekteydi kasadan, zaten arada da oyun oynarken veya bir şeyler inerken gelmekteydi o ses demek disktenmiş. Arada indirme yaparken de disk yazma hatası verip indirmeler durabiliyordu bazen. Yeniden yardımın için teşekkürler, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı