Memtest86 FAIL uyarısı verdi

yeetynone

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Memtest86 bu şekil bir uyarı verdi. Bulunan hata sayısının bu denli fazla olmasının bir sebebi var mıdır?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Memtest86 bu şekil bir uyarı verdi. Bulunan hata sayısının bu denli fazla olmasının bir sebebi var mıdır?

Eki Görüntüle 2201733

XMP kapalı iken diğer bileşenlerinde overclock varsa BIOS'tan tüm ayarları defaulta çek. Memtest uygulamasına ben pek güvenmiyorum açıkçası. Çünkü iki adet ayrı ayrı kit olarak sıfır alınan G.Skill Ripjaws v RAM'lere bile default ayarlarda fail hatası veriyor. Bu programlara pek güvenesim kalmadı. Satıcıya ürünleri iade ettim başka satıcıdan aldım iki adet ayrı ayrı kitler toplamda 4 adet her birini ayrı ayrı test ettiğimde gene de fail hatası veriyor. Hemen arızayı RAM'e bağlamayın. Bu uygulama doğru test yapsaydı her slotta ayrı ayrı denediğim 8 adet ramede aynı sorunları yansıtmazdı. Yapacağınız şey önce BIOS'u komple default ayarlara çekmek sonra her bir RAM'i ayrı ayrı test etmek. Gene aynı hatayı alıyorsan default ayarlarda sistem açıkken başka Memtest uygulamaları ile 1 gün boyunca hwinfo programınıda açarak en altta weha hatalarını gösteriyor onu takip ederek test et. Eğer sistem açıkken hata almıyorsan sorun yok demektir. İnsan yapımı programlar bunlar sonuçta. Programda hatalı olabilir. Hemen bir program hata verdi diye ram arızalı diyemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı