Memtest86 ile test yapıldıktan sonra bilgisayardan ses alınamıyor

DorDeorz

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım sürekli çöktüğü için RAM'lerde sıkıntı olabileceğini düşünüp Memtest86 ile test yaptım ve bir RAM'imin sıkıntı olduğunu buldum. Sonrasında 2 RAM'i tek tek deneyerek hangisinin sorunlu olduğunu bulup 2 RAM'i anakarta silgiyle silerek geri taktım sonrasında testen çıkıp Windows'a girince kulaklığıma seslerin gelmediğini fark ettim.
İnternetteki neredeyse her yolu denedim fakat bir sonuç alamadım hatta bilgisayarı bile sıfırladım fakat gene sonuç aynı hala bir ses alamadım.

Acaba yardımcı olur musunuz?
Denediğim yollar:
-Farklı girişleri denedim.
-Sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim.
-Güncelleştirmelerini kontrol ettim.
-Farklı çıkış cihazları seçtim.
-Realtek sürücü yükledim.
-RAM'lerin yerlerini değiştirdim.

Başka şeyler denedim fakat hatırlamıyorum.

Şu anda bilgisayar sıfırlanmış durumda ne yapmama gerekiyor bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda eski kartım GT430 takılı bu dediklerinizi yaparken yebi kartım RX480 değil mi yapayım yoksa eski kartta mı yapayım çünkü yeni kartımı çalıştırmak için dönüştürücü kullanmam gerekiyor.
Gt430 ile yap dönüştürücü olmadan.

Şu anda hem AMD'nin hem de NVIDIA'nın sürücülerini kaldırdım şimdi bu dediğin WHQL sürümünü indirirken hangi kart takılı olsun çünkü GT430 ise bu kartı kullanmayacağım RX480'i kullanacağım.

RX480'i dönüştürücü ile kullanıyorsun ve dönüştürücü de sıkıntı oldugunu dusunuyoruz. O yüzden GT430'un sürücüsünü yükle dene ses geliyor mu ondan sonra aynı islemleri RX480 icin yaparsın.

RX480'i dönüştürücü ile kullanıyorsun ve dönüştürücü de sıkıntı oldugunu dusunuyoruz. O yüzden GT430'un sürücüsünü yükle dene ses geliyor mu ondan sonra aynı islemleri RX480 icin yaparsın.

Dediğiniz şeyi yaptım fakat hala ses alamıyorum kasanın arkasındaki ve önündeki girişleri denedim fakat bir sonuç yok.

Ses ayarlarında sesin geldiği gözüküyor fakat gelmiyor.

Realtek de yükledim fakat bir faydası olmadı şu anda GT430 takılıyken sıfırlamayı düşünüyorum.

Maalesef ne denersem deneyeyim olmadı son bir ümit anakartın ismini ve modelini yazayım belki bilen birileri çıkar.

Anakart: Intel DH61WW.

O zamana kadar USB ses kartlarından alıp kullanacağım eğer ki bir şey bilenler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Dediğiniz şeyi yaptım fakat hala ses alamıyorum kasanın arkasındaki ve önündeki girişleri denedim fakat bir sonuç yok.

Ses ayarlarında sesin geldiği gözüküyor fakat gelmiyor.

Realtek de yükledim fakat bir faydası olmadı şu anda GT430 takılıyken sıfırlamayı düşünüyorum.

Maalesef ne denersem deneyeyim olmadı son bir ümit anakartın ismini ve modelini yazayım belki bilen birileri çıkar.

Anakart: Intel DH61WW.

O zamana kadar USB ses kartlarından alıp kullanacağım eğer ki bir şey bilenler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunu dönüştürücüye jak taktım oyle cozuldu dememis miydin? Ses kartı almak yerine baska dönüştürücü ile dene.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı