Memtest86 sonucu nasıl?

Vandy

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance RGB PRO 3200
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 512GB
Ekran kartı
MSI RX 6600XT GAMING X
Anakart
Gigabyte B450 Aorus Elite v2
İşlemci
Ryzen 7 3700x
Valorant oyuna girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum: MEMORY_MANAGEMENT. Bunun üzerine Memtest86 yaptım. Ve sonuçları paylaşıyorum. Problem nedir? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.06.03 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.06.03 (1).jpeg
    144,7 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.06.03.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.06.03.jpeg
    201,8 KB · Görüntüleme: 48
  • WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.06.01.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-29 at 19.06.01.jpeg
    282,6 KB · Görüntüleme: 50
Tek ve XMP kapalı olarak da yapıp deneyebilirsiniz. Resime göre hatalar var.

Valorant oyuna girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum: MEMORY_MANAGEMENT. Bunun üzerine Memtest86 yaptım. Ve sonuçları paylaşıyorum. Problem nedir? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Bellekler kısmında arıza var ve bu yüzden mavi ekran hatası alıyorsun slot veya RAM'lerinde bir sıkıntı olabilir RAM'lerini teker teker slot gezdirerek deneyip sonuçlarını tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Fikirler için teşekkürler dediğiniz gibi deneyeceğim. Benim geçen sene elektrik kesintisi sebebiyle anakartın bir zarar gördüğünü düşünüyorum. Takılı usbler bazen gidip geliyor veya ethernet gidip geliyor. Acaba ramler sağlam ve yuvalarda anakartta problem olabilir mi?

Fikirler için teşekkürler dediğiniz gibi deneyeceğim. Benim geçen sene elektrik kesintisi sebebiyle anakartın bir zarar gördüğünü düşünüyorum. Takılı USB'ler bazen gidip geliyor veya Ethernet gidip geliyor. Acaba RAM'ler sağlam ve yuvalarda anakartta problem olabilir mi?

Büyük ihtimal bundan kaynaklı probleminiz, PSU'nuz hangi marka? Akım koruyucu kullandınız mı?

Fikirler için teşekkürler dediğiniz gibi deneyeceğim. Benim geçen sene elektrik kesintisi sebebiyle anakartın bir zarar gördüğünü düşünüyorum. Takılı USB'ler bazen gidip geliyor veya Ethernet gidip geliyor. Acaba RAM'ler sağlam ve yuvalarda anakartta problem olabilir mi?

Ben de ankartında olabilecek bir problem olarak düşündüm. Kuzey veya güney köprülerinde iletişim hataları olmuş olabilir. RAM'lerin de zarar görmüş olabilir fakat gene biz ilk olarak deneye deneye adım adım gidelim ki kesin çözümlere ulaşabilelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı